Porażka po walce juniorów starszych Mieszka Gniezno!

2013-05-04

Nie udało się zdobyć pierwszych punktów juniorom starszym Mieszka Gniezno w walce o mistrzostwo Wielkopolski. Tym razem biało-niebiescy przegrali w Owińskach z Juniorem Koziegłowy 0-2. Pomimo porażki pozytywnie należy ocenić grę naszego zespołu, zwłaszcza w defensywie, pomimo straconych dwóch bramek. Także w ofensywie potrafiliśmy stworzyć kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, jednak zawiodła  skuteczność.

Mecz mógł znakomicie zacząć się dla Mieszka. W 5 minucie Patryk Waluszyński znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak próba jego przelobowania  była minimalnie niecelna. Kolejne sytuacje bramkowe zmarnował Damian Pankowski, który w 20 i 27 minucie spotkania nie potrafił zamienić na gole znakomitych zagrań kolegów. W 34 minucie jedyny błąd w tej połowie obrony Mieszka, która pozwoliła na oddanie strzału z 22 metrów napastnikowi Juniora. Strzał okazał się perfekcyjny i w okolicach ,,okienka"wpadł do bramki Szymona Menza. W 41 minucie w wymarzonej sytuacji, po zagraniu Pankowskiego, znalazł się Jakub Januchowski, ale jego strzał był anemiczny inie sprawił kłopotów bramkarzowi.

W drugiej połowie gra była wyrównana. W kilku przypadkach brakowało naprawdę niewiele aby stworzyć sytuację bramkową dla naszego zespołu. To jednak gospodarze byli skuteczniejsi i w 78 minucie wykorzystali błąd w kryciu obrony Mieszka i podwyższyli prowadzenie na 2-0. Dodatkowo w 82 minucie czerwoną kartkę, po dwóch żółtych, dostał Patryk Waluszyński i losy meczu wydawały się rozstrzygnięte. Jednak ambitnie do końca walczyli gnieźnianie i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o zdobycie bramki. W 90 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Deniz, ale został sfaulowany. Rzut wolny dobrze wykonał grający w polu ostatnie 15 minut Szymon Menz, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Juniora, natomiast dobitka Nikodema Góralskiego była niecelna. Chwilę później dobrym rajdem pokazał się ponownie Deniz ale jego podanie zablokowali obrońcy.

Junior Koziegłowy - Mieszko Gniezno 2-0 ( 1-0 )

Mieszko: Szymon Menz - Nikodem Góralski, Jakub Miemietz, Dariusz Urbaniak ( 46 Jakub Deniz ), Hubert Zacholski, Adrian Kaźmierczak ( 46 Dominik Jabkiewicz ) - Damian Pankowski, Patryk Waluszyński ( cz.k.82min.), Patryk Jankowski ( 60 Kamil Pawłowski ), Jakub Januchowski - Daniel Bartkowiak ( 75 Mikołaj Miczyński )

A już w najbliższą środę 8 maja juniorzy Mieszka rozegrają kolejne spotkanie w walce o mistrzostwo Wielkopolski. O godzinie 18.00 w Gnieźnie biało-niebiescy będą podejmować juniorów 1920 Mosina.