Porażka wyjazdowa Mieszka Gniezno z SKP Słupca

2010-07-15

Trzecioligowy Mieszko Gniezno, w ramach przygotowań do nowego sezonu 2010/2011 w środę 14 lipca rozegrali kolejne spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem Pawła Bartkowiaka w kolejnym meczu wyjazdowym była ekipa SKP Słupca. Po remisie z w pierwszym meczu sparingowym z drugoligowym Turem Turek, tym razem biało-niebiescy musieli uznać wyższość czwarto ligowca przegrywając pojedynek piłkarski w stosunku 3:1.

Samo spotkanie wyjazdowe dla biało-niebieskich rozpoczęło się bardzo dobrze bowiem już w 8 minucie, kiedy to bliscy zdobycia bramki. Strzał jednak  Krzysztofa Jackowiaka trafił w poprzeczkę, a chwilę później celne uderzenie Daniela Szymańskiego obronił bramkarz gospodarzy, Szymański siedem minut później po pierwszej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał kolejnej będąc tym razem w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Na te sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki w wykonaniu Mieszka Gniezno,  gospodarze odpowiedzieli pierwszą groźną akcję w 32 minucie, którą zresztą zamienili na bramkę. Autorem gola okazał się testowany w SKP: Dariusz Gromanowski z ZKS-u Zagórów. Szansę na podwyższenie prowadzenia w zespole SKP Słupca miał jeszcze przed końcem pierwszej połowy Norbert Lorencki, niestety nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego podyktowanego po faulu na Patryku Banaszaku, gdyż skuteczną interwencją popisał się golkiper Mieszka Gniezna - Jakub Kosmowski. Tym sposobem pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gnieźnianie narażając się na bardzo niebezpieczne kontry. Jedna z nich w 65 minucie okazała sie skuteczna i Mieszko przegrywał 0:2. Na listę strzelców tym razem wpisał się w zespole SKP Słupca – Jakub Woźniak. Dziesięć minut później kontaktową bramkę dla Mieszka zdobył Michał Góralski. Gnieźnianie próbowali doprowadzić do remisu, ale to gospodarze groźniej kontratakowali. Jedna z takich kontr w 87 minucie okazała się skuteczna a celnie do bramki Mieszka Gniezna ponownie trafił w drużynie gospodarzy Jakub Woźniak. Do końca spotkania więcej goli już nie zdobyto i mecz zakończył się zwycięstwem SKP Słupca 3:1.

Kolejne spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu 2010/2011 trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno rozegrają już w najbliższą sobotę 17 lipca, kiedy to udadzą się do Inowrocławia, gdzie zmierzą się z miejscową ekipą Couavia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.

Gnieźnianie zagrali w składzie: Kosmowski - Bereźnicki, Gąsiorowski, Góralski, Jackowiak - Kriger (60’ Chęciński), Nowak (60’ Kujawa), Szafarczyk, Mokrzycki A., Gumienny (46’ Kupczyk) – Szymański.