Porażki Orkanu Działyń i Czarnych Czerniejewo w piątej kolejce

2013-09-16

W  niedzielę 15 września, rozegrana została piąta już kolejka w poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie. Oprócz KS Gniezno w zmaganiach w tej klasie piłkarskiej biorą udział również dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Orkanie Działyń i Czarnych Czerniejewo. O ile drużyna KS Gniezno niedzielny mecz rozstrzygnęła zdecydowanie na swoją korzyść pokonując w Poznaniu miejscową ekipę SKS 13 w stosunku 7:1, to pozostałe dwie nasze drużyny w zakończonej kolejce z placu gry schodziły jako pokonane.

Zespół Czarnych Czerniejwo, kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w niedzielę 15 września rozgrywał przed własną publicznością podejmują ekipę Zawiszy Dolsk. Mimo że podopieczni Marka Gierałki byli zdecydowanymi faworytami tej potyczki piłkarskiej to niestety doznali porażki na własnym trenie przegrywając z Zawiszą Dolsk w stosunku 3:2. Spotkanie dla czerniejewian rozpoczęło się bardzo dobrze, gdyż od 25 minuty meczu prowadzili oni z swoim rywalem 1:0, po bramce zdobytej przez Jakuba Maćkowiaka, który strzałem z 9 metra umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo gdyż w 35 minucie goście doprowadzili po egzekwowanym rzucie rożnym oraz błędzie własnego bramkarza Dariusza Stanisławskiego do remisu 1:1. W 40 minucie została zdobyta druga bramka w meczu. Przy zaskoczeniu kierownictwa z Czerniejewa z jej zdobycia cieszyła się drużyna Zawiszy Dolsk. W tym momencie goście prowadzili już 2:1 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron w 55 minucie w meczu był remis 2:2 po golu zdobytym przez Zbigniewa Bartkowiak po egzekwowanym rzucie karnym po wcześniejszym faulu w polu karnym gości na Patryku Kusym. I kiedy wydawało się że kolejne bramki przy zdecydowanej przewadze zespołu z Czerniejwa to kwestia czasu. Goście zdobyli po szybkiej kontrze w 83 minucie trzecią bramkę. A że do końca więcej bramek w meczu obie drużyny nie strzeliły tym samym mecz zakończył się porażką Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:3.  Na koniec należy nadmienić iż od 88 minuty Czarni Czarniejewo mecz kończyli w dziesiątkę gdyż czerwoną kartkę w zespole gospodarzy został ukarany tej drużyny Dariusz Stanisłwski, którego w bramce z powodu wykorzystanych wcześniej zmian zastąpił zawodnik z pola Jakub Maćkowiak.

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejwo rozegra 21 września na wyjeździe mając za przeciwnika zespół Pogoni Książ Wlkp. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski - Zbigniew Bartkowiak, Wojciech Ługowski(75 min. Paweł Sobkowiak), Mateusz Kuliński, Krzysztof Bartkowiak(80 min. Rafał Półtorak) - Patryk Kusy, Tomasz Winkel(65 min. Alan Tomaszewski), Jakub Maćkowiak, Damian Moczulski, Patryk Malinger - Karol Niemczewski(70 min. Łukasz Lenc)

Nadal bez punktów w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie jest drużyna Orkanu Działyń. Kolejne punkty zespół duetu trenerskiego Sławomir Gorzycki i Włodzimierz Krygier, stracił na własnym boisku w niedzielę 15 września ulegając w piątej kolejce ligowej drużynie Maratończyka Brzeźno w stosunku 2:0 mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy. Obie bramki dla Maratończyka Brzeźno zdobył Arkadiusz Kisły w drugiej części spotkania a było to w 49 oraz 75 minucie. Po tej porażce zespół Orkanu Działyń nadal zamyka tabelę ligową z zerowym dorobkiem punktowym.

Następnym przeciwnikiem Orkanu Działyń w sobotę 21 września w meczu wyjazdowym będzie ekipa LKS Kicin. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00

Skład Orkanu Działyń: Mikołaj Krysiak, Szymon Jaszczak, Łukasz Podlewski, Mikołaj Janiak, Jakub Zaremba, Daniel Banaszak, Mateusz Łuczak, Łukasz Winkiel, Kamil Pieczyński, Adam Olejniczak, Dariusz Hoffmann, Hubert Janas, Alan Hoffmann, Mikołaj Niedzielski,  Bartłomiej Miśkiewicz