Powiat Gnieźnieński najlepszy w tenisie stołowym

2011-04-03

Siła gnieźnieńskiego tenisa stołowego na tle województwa potwierdzona została podczas Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS, rozegranych w Luboniu w niedzielą 3 kwietnia.

Tym razem na starcie stanęła rekordowa frekwencja prawie dwustu zawodników. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów, kadetów i młodzików, zarówno dziewczat i chłopców. Każdy powiat mógł wystawić po dwunastu zawodników. Można powiedzieć , że był to prawdziwy pingpongowy maraton. Tym bardziej cieszy fakt , że właśnie w klasyfikacji zespołowej powiat gnieźnieński okazał się najlepszy w województwie. Z dorobkiem 85 punktów wyprzedził min.: powiat obornicki – 80 punktów, szamotulski-78 punktów i kościański oraz poznański po 65 punktów. Na ten zwycięski dorobek złożyło się min.: zwycięstwo indywidualne w seniorkach Karoliny Smelkowskiej która w finale pokonała 3:0 Annę Wicher z Konina, drugie miejsce Jakuba Różaka w młodzikach, trzecie miejsce Magdy Wysockiej w juniorkach, czwarte Barbary Jóźwiak w młodziczkach i Martyny Urbaniak w kadetkach. Jednocześnie Jakub Różak i  Magda Wysocka zapewnili sobie awans na finały Mistrzostw Polski LZS w Ostródzie w dniach 11-12 czerwca.