Pracowite dni dla młodzieży z MKK MOS Gniezno.

2013-02-24

Bardzo pracowite dni miały zespoły młodzika starszego i młodszego MKK MOS Gniezno. Swoje zmagania nasi koszykarze rozpoczęli już w czwartek od wyjazdowych spotkań z MKS MOS Konin. W pierwszym meczu nasi młodzicy starsi pokonali swoich rówieśników 64:84(17:22,11:18,8:20,25:24). Losy tego spotkania na dobre roztrzygnęły się w trzeciej kwarcie, w której to gnieźnianie pozwolili rywalom na zdobycie tylko 8 punktów.

Młodzicy młodsi, którzy przyglądali się zwycięstwu swoich starszych kolegów, wyszli na mecz bardzo zmobilizowani. Efektem tego była wygrana w pierwszej kwarcie 14:32. Drugą odsłonę zespół z Konina wygrywa 16:13 i na przerwę zawodnicy MKK zeszli z 15 punktową przewagą. Kolejne dwie kwarty wygrywają gnieźnianie 14:17 i 15:23 i całe spotkanie 59:85. Kalendarz rozgrywek tak się ułożył, że już po dwóch dniach te same zespoły spotkały się na meczach rewanżowych w Gnieźnie. Sobotnie pojedynki ponownie rozpoczęli młodzicy starsi. Po wysokiej wygranej na wyjeździe chyba nikt się nie spodziewał emocji w tym spotkaniu. T

ymczasem po bardzo zaciętej walce MKK MOS Gniezno pokonało rywali z Konina 81:72(23:11,25:18,12:24,21:19). Ponownie kluczowa okazała się trzecia kwarta ,w której to goście po bardzo dobrej grze skrupulatnie odrabiali straty. Na szczęscie w ostatniej odsłonie MKK zachowało więcej zimnej krwi i to gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej wygranej. Punkty dla MKK MOS zdobyli:Sztyma 20, Kiełpiński 19,Lorek 12, Kubicki10, Zachwieja 6, Piechowiak, Milak, Leśniczak po 4 oraz Kniaź 2. Po tym zwycięstwie nasi młodzicy starsi umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli i są o krok od awansu do rozgrywek centralnych. W drugim pojedynku młodzicy młodsi pokonali MKS MOS Konin 81:64(12:14, 28:16, 16:14, 25:20).

Dzięki temu zwycięstwu nasi zawodnicy  nadal są niepokonani w rozgrywkach ligowych.

Punkty dla MKK MOS Gniezno zdobyli: Kiełpiński 23, Milak 18, Gaweł 11, Trafny 10, Kapiszewski, Andrzejewski i Walkowiak po 6, Stube 1. Weekendowe zmagania pod koszem zakończył mecz pomiędzy MKK MOS Gniezno a UKS Olimpijczyk II Ostrów Wlkp.

Po bardzo ciekawym i pełnym emocji spotkaniu zwycięsko z parkietu schodzili młodzicy młodsi MKK. Wynik 72:62 sprawił, że nadal są oni zespołem bez porażki.

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Kiełpinski 20, Gaweł 11, Andrzejewski, Milak, Szczapa po 8, Trafny 7, Chojnacki 5, Jankowski 4 i Kapiszewski 1. Dodając do tego wygraną naszych seniorów nad zespołem UAM Poznań bilans weekendowych gier 6:0 dla MKK Gniezno.