Pracowity tydzień MKS-u Trzemeszno - Forto relacja

2012-04-06

W bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych zainaugurowali rundę wiosenną zawodnicy młodzików MKS-u Trzemeszno. Przy silnym i zimnym wietrze oraz padającym deszczu w minioną sobotę nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe Piasta Kobylnica 3:1.

Bramki dla MKS-u zdobyli: Eryk Grzegorski, Szymon Meller, Karol Kaczmarek

Piłkarze MKS-u grając pod wiatr świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w 2 minucie meczu Eryk Grzegorski ładnie uderzył w krótki róg pokonując bramkarza rywali. Po tej bramce Trzemesznianie nie odpuszczali i dalej atakowali. Podobać się mogły szczególnie akcje z prawej strony Damian Wieczorka oraz ze środka Szymona Mellera i Karola Kaczmarka. Efektem tego naporu była kolejna bramka zdobyta w 20 minucie przez Szymona Mellera po strzale z dystansu. Nasza obrona także skutecznie rozbijała nieliczne ataki rywali a także szybko przejmowała bezpańskie piłki. Pod koniec pierwszej połowy błąd popełnił pełniący obowiązki sędziego kierownik drużyny gospodarzy, który zastępował nieobecnego arbitra. Patryk Psuty wybijał piłkę w polu karnym klatką piersiową, a źle ustawiony sędzia zauważył jego zagranie ręką przez co podyktował rzut karny dla gospodarzy. Zawodnik Piasta pewnie wykorzystał „wapno” i rywale zbliżyli się do MKS-u już tylko na jedną bramkę. Po tej sytuacji nasi zawodnicy wyraźnie podrażnieni zaistniałą sytuacją stworzyli jeszcze dwie groźne sytuacje, które nie przyniosły jednak efektu w postaci bramek. Druga połowa zaczęła się od groźnych ataków zawodników z Kobylnicy, którzy przez dobre 15 minut nie dawali dojść do głosu gościom. Efektem tych naporów był kojeny rzut karny dla Piasta po faulu Damiana Stempuchowskiego na napastniku gospodarzy. Jednak bramkarz MKS-u szybko naprawił swój błąd w świetnym stylu broniąc jedenastkę. Od tego momentu nasi zawodnicy złapali wiatr w żagle przez co piłkarze Piasta do końca meczu nie zagrozili już naszej bramce. Nasz zespół stworzył ich za to kilka i po jednej z nich wyraźnie faulowany w polu karnym był Szymon Meller. Rzut karny świetnym strzałem w samo okienko wykorzystał Karol Kaczmarek zwiększając tym samym prowadzenie naszej drużyny. Do końca spotkania nie uległ już zmianie choć zespół MKS-u miał jeszcze swoje szanse.

Skład MKS-u Trzemeszno: Damian Stempuchowski, Patryk Psuty, Jonasz Wierzchucki, Marcin Bloch (c), Patryk Różycki, Szymon Meller, Karol Kaczmarek, Damian Wieczorek, Bruno Kaźmierczak, Alan Powała, Eryk Grzegorski oraz Oskar Surówka, Jakub Goiński, Cezary Maciejewski, Damian Psuty, Norbert Kurek, Szymon Łukowski, Dawid Kasprzak, Kacper Piechowiak. Trener:  Grzegorz Witkowski