Pracowity weekend drużyn MKS Trzemeszno!

2011-04-11

MKS Poltrans Trzemeszno – Suchary Suchy Las 4:0 (0:0)
Pierwsze punkty w grupie mistrzowskiej

W sobotę 9 kwietnia o godzinie 13:00 na boisku przy hali OSiR odbył się mecz 2 kolejki Grupy Mistrzowskiej Orlików E2 pomiędzy MKS Poltrans Trzemeszno, a zespołem Sucharów Suchy Las. Mimo silnego wiatru, fatalnemu stanowi boiska uniemożliwiającemu techniczną grę oraz rywalami zdecydowanie przewyższającymi warunkami fizycznymi naszych zawodników to MKS dzięki umiejętnościom piłkarskim okazał się lepszy w całym spotkaniu wygrywając 4:0, tym samym zdobywając pierwsze punkty w grupie mistrzowskiej.

Bramki dla MKS-u zdobyli: Paweł Poznachowski 2, Mikołaj Korzycki oraz Bartosz Sobański.

W pierwszej połowie nasi zawodnicy grając pod wiatr grali piłką, a obrońcy wyprzedzali rosłych napastników rywali. Będąc zespołem słabszym fizycznie nasi piłkarze starali się grać piłkę do skrzydeł i wrzucać w pole karne. Tym sposobem Kacper Czarnecki oraz Bartosz Sobański powinny zdobyć bramki. Goście ograniczali się do sporadycznych ataków, ale raz poważnie zagrozili bramce Oliwiera Kaczmarka. W drugiej połowie Trzemesznianie grali z wiatrem, co okazało się pomocne. Wykorzystując ten fakt nasi zawodnicy starali się uderzać z dystansu. Dzięki jednemu z takich strzałów bramkarz wybił piłkę na rzut rożny, po którym Bartosz Sobański bezpośrednio zdobył bramkę wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Po kolejnym rzucie rożnym Sobański wycofał piłkę do wchodzącego obrońcy, który uderzył z dystansu, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a do niej dopadł Paweł Poznachowski, który doprowadził do stanu 2:0. Trzecia bramka padła po kolejnym rzucie rożnym, który tym razem egzekwował Mikołaj Korzycki, ale i tym razem nasz zawodnik bezpośrednio zdobył bramkę po tym stałym fragmencie gry. Wynik ustalił Paweł Poznachowski, który na raty po indywidualnej akcji zdobył czwartą bramkę. Goście również mogli zdobyć bramkę, kiedy to duży błąd w kryciu popełnili nasi obrońcy. Swoją kolejną szansę miał również Mikołaj Korzycki, który po ładnym strzale z dystansu trafił w słupek. Mimo tego, że wszystkie bramki dla MKS-u padły w drugiej połowie, trener naszego zespołu stwierdził, że pierwsza połowa, w której Trzemesznianie grali po wiatr była lepsza w ich wykonaniu. Dodatkowo w meczu ligowym zadebiutował nowy zawodnik – Krzesimir Kiełpiński.

W następnej kolejce Grupy Mistrzowskiej orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno, zmierzą się w piątek 15 kwietnia w Poznaniu z tamtejszym Przemysławem.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Mikołaj Korzycki, Paweł Poznachowski, Bartosz Sobański, Kacper Czarnecki, Kacper Wegner. Ponadto zagrali: Szymon Lisiecki, Filip Przybysz, Kajetan Powała, Jakub Czarnecki, Maciej Siwa, Jakub Mytowski, Eryk Chojnacki oraz Krzesimir Kiełpiński. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wegner.

MKS Trzemeszno – Mieszko Gniezno 0:1 (0:0) – trampkarze
Pechowa porażka

9 kwietnia na boisku przy hali OSiR w Trzemesznie odbył się mecz 2 kolejki ligi trampkarzy C2 pomiędzy MKS Trzemeszno, a Mieszkiem Gniezno. Mimo dużej przewagi gospodarzy to goście odnieśli zwycięstwo zdobywając jedyną bramkę w tym meczu.

W pierwszej połowie gospodarze grając z wiatrem uzyskali ogromną przewagę. Już w 3 minucie Michał Witkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a 10 minut później strzał Eryka Przybysza obronił bramkarz Mieszka. Niestety podopiecznym Piotra Łuniewskiego mimo ogromnej przewagi nie udało się strzelić bramki. W pierwszej połowie bramkarz MKS-u Daniel Kasprzak ani razu nie musiał interweniować. W drugiej części gry mecz się nieco wyrównał ale bramkę mógł zdobyć Hubert Słowik, który po strzale z pięciu metrów trafił w słupek. W końcówce spotkania obrona Trzemesznian popełniła jedyny błąd w tym spotkaniu, po którym pierwszy strzał na bramkę oddali Gnieźnianie, niestety dla gospodarzy był to strzał, po którym padała bramka na wagę 3 punktów.

W następnym spotkaniu trampkarze MKS Trzemeszno zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z Unia Swarzędz, w sobotę 16 kwietnia o godzinie 11:00.

Skład MKS-u Trzemeszno: Daniel Kasprzak, Bartosz Czajka, Hubert Siwa (c), Filip Podrzycki, Błażej Połatyński, Kevin Fajfer, Miłosz Smarzyński, Dawid Liberkowski, Hubert Słowik, Eryk Przybysz, Michał Witkowski. Ponadto zagrał: Kacper Kowalczyk. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa

MKS Trzemeszno – Piast Kobylnica 4:0 (0:0) - młodziki
Mamy lidera

W sobotę o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie zespół młodzików MKS Trzemeszno podejmował w ramach 2 kolejki Ligi Młodzików D2 Piasta Kobylnicę. Mimo, że warunki atmosferyczne nie pomagały zawodnikom w grze, młodzi Trzemesznianie wygrali całe spotkanie 4:0 i dość niespodziewanie zostali liderem w tabeli.

Bramki dla MKS-u zdobyli: Karol Kaczmarek 2, Alan Powała oraz Szymon Meller.

Od początku spotkania dużą przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, którzy zdecydowaną większość pierwszej części gry nie opuszczali połowy gości. Trzemesznianie byli jednak bardzo nieskuteczni, a swoje stu procentowe sytuacje zmarnowali m.in. Eryk Grzegorski i Alan Powała. Goście w pierwszej połowie zaledwie dwa razy groźnie skontrowali, jednak nasi obrońcy nie dopuścili do utraty bramki. W drugiej połowie, którą nasi zawodnicy grali z wiatrem, od początku nasi zawodnicy starali się wykorzystać ten atut. Efektem tego była bramka strzelona w 28 minucie przez Karola Kaczmarka, który przelobował bramkarza silnym strzałem z dystansu. Kilka minut później ponownie ten zawodnik stanął przed szansą, kiedy to egzekwował rzut wolny z odległości około 20 metrów od bramki. Tym razem również się nie pomylił, jednak pomógł mu trochę bramkarz rywali, któremu piłka wypadła z rąk i wpadła do bramki. Trzecią bramkę po indywidualnej akcji strzelił Alan Powała, natomiast na 4:0 podwyższył strzałem z ostrego kąta Szymon Meller. W drugiej połowie goście ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Oskara Surówkę. Tak więc po pierwszych dwóch kolejkach nasi zawodnicy z sześcioma punktami na koncie dość niespodziewanie przewodzą w tabeli ligowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po dwóch kolejkach zgromadzili oni 6 punktów, a w całej rundzie jesiennej zakończyli rozgrywki mając ich na koncie zaledwie 4. Nie można jednak narzekać, a wręcz należy się cieszyć, gdyż nasi piłkarze poczynili wyraźne postępy i miejmy nadzieję, że w dalszej części rozgrywek równie udanie będą mierzyli się z kolejnymi rywalami.

W następnej kolejce, w niedzielę o godzinie 10:00 młodzicy MKS-u zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z Liderem Swarzędz.

Skład MKS-u Trzemeszno:  Damian Stempuchowski, Jonasz Wierzchucki, Patryk Psuty, Karol Kaczmarek (c), Marcin Bloch, Kacper Piechowiak, Cezary Maciejewski, Szymon Meller, Damian Wieczorek, Alan Powała, Eryk Grzegorski. Ponadto zagrali: Oskar Surówka, Szymon Łukowski, Dawid Kasprzak, Bartosz Pietraszewski, Norbert Kurek, Damian Psuty oraz Mateusz Reklewski. Trener: Bartosz Górny