Pracowity weekend drużyn młodzieżowych MKS Trzemeszno

2011-05-23

Piast Kobylnica – MKS Trzemeszno 1:0 (0:0) – młodziki

W sobotę o godzinie 11:00 w Kobylnicy odbyło się kolejne spotkanie Ligi Młodzików D2, w którym miejscowy Piast podejmował MKS Trzemeszno. Mimo, że przez niemal całe spotkanie przewagę mieli Trzemesznianie, dzięki jednej decydującej akcji gospodarze zdobyli zwycięską bramkę i wygrali całe spotkanie 1:0.

Początek meczu, jak i cała pierwsza połowa należała zdecydowanie do naszego zespołu. Nasi zawodnicy konstruowali akcje na połowie przeciwników, jednak brakowało wykończenia pod bramką. Strzały piłkarzy MKS-u przelatywały albo nad bramką, albo dwa razy ładnie bronił bramkarz Piasta. Gospodarze zaledwie dwa razy skontrowali, jednak nie były to akcje, który zagrażały naszemu bramkarzowi. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Druga połowa wyglądała podobnie, choć mecz toczył się bardziej w środkowej strefie boiska. Mimo to piłkarze MKS-u mieli swoje szanse. Niestety nadal nikt nie potrafił celnie uderzyć. Chwilę później groźną akcję mieli gospodarze, kiedy to zawodnik tej drużyny wyszedł sam na sam z Oskarem Surówką, jednak nasz bramkarz okazał się w tym pojedynku lepszy. Było to swoiste ostrzeżenie dla naszych obrońców. Niestety chwilę, później popełnili oni ten sam błąd, i ten sam zawodnik wyszedł ponownie do pojedynku jeden na jednego ale tym razem się nie pomylił i zdobył bramkę dla swojego zespołu. Nasi zawodnicy próbowali jeszcze w końcówce spotkania wyrównać, jednak nie udała im się ta sztuka i gospodarze cieszyli się ze swoich pierwszych trzech punktów.

Następne spotkanie młodziki MKS-u Trzemeszno rozegrają 28 maja, o godzinie 11:00 na boisku przy hali OSiR z Liderem Swarzędz.

Skład MKS-u Trzemeszno: Oskar Surówka, Alan Giza, Marcin Bloch, Patryk Psuty, Jonasz Wierzchucki, Damian Psuty, Kacper Piechowiak, Eryk Grzegorski, Szymon Meller, Alan Powała, Mateusz Reklewski. Ponadto zagrał: Szymon Łukowski. Trener: Bartosz Górny

Mieszko Gniezno – MKS Trzemeszno 6:1 (1:0) – trampkarze

W niedzielę o godzinie 15:00 trampkarze MKS-u Trzemeszno rozegrali kolejny wyjazdowy mecz z Mieszkiem Gniezno. Nasz zespół, który od jakiegoś czasu boryka się z problemami kadrowymi przegrał wysoko 6:1.

Bramkę dla MKS-u zdobył: Michał Witkowski

Już w 1 minucie meczu boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Błażej Połatyński, który jak się później okazało złamał obojczyk. W związku z tym, że nasz zespół pojechał do Gniezna w zaledwie jedenastoosobowym składzie, przez cały mecz zmuszony był grać w dziesiątkę. W pierwszej połowie Gnieźnianom udało zdobyć się jedną bramkę i na przerwę schodzili właśnie z jednobramkowym prowadzeniem. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry gospodarze podwyższyli na 2:0, ale odpowiedź naszego zespołu była natychmiastowa, a bramkę kontaktową zdobył Michał Witkowski. Od tego momentu lekką przewagę osiągnęli piłkarze MKS-u, nie wykorzystując jednak kilku dogodnych sytuacji. W końcówce spotkania widać już było wyraźne zmęczenie naszych zawodników, którzy musieli radzić sobie w dziesiątkę i gospodarze w krótkim odstępie czasu zdobyli cztery bramki. Tak więc Mieszko wygrał całe spotkanie 6:1.

Następne spotkanie trampkarze MKS-u Trzemeszno zagrają w sobotę 28 maja o godzinie 11:00 z Unią Swarzędz na Stadionie Miejskim.

Skład MKS-u Trzemeszno: Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Hubert Siwa, Bartosz Czajka, Błażej Połatyński, Miłosz Smarzyński, Kacper Kowalczyk, Hubert Słowik, Dawid Liberkowski, Michał Witkowski, Aleksander Przybysz. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa

Suchary Suchy Las – MKS Poltrans Trzemeszno 5:1 (0:1)

W piątkowe popołudnie orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem Suchary Suchy Las, w ramach Grupy Mistrzowskiej Ligi Orlików E2. Po dość dziwnym spotkaniu nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 5:1.

Bramkę dla MKS-u zdobył: Kacper Czarnecki

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszego zespołu. Nasi zawodnicy grali lepiej, mieli kilka rzutów rożnych, a po jednym z nich w zamieszaniu bramkę zdobył Kacper Czarnecki. Kilka chwil później ten sam zawodnik ograł obrońców, wyłożył piłkę na drugi metr Kacprowi Wegnerowi, a ten nie wiadomo dlaczego nie oddał strzału do bramki. W drugiej połowie nasi zawodnicy zagrali bardzo bojaźliwie. Gospodarze poczuli więc wiatr w żagle i bardzo szybko zdobyli 3 bramki. Jedną z nich zdobył nawet bramkarz po długim wykopie. Gospodarze zdobywali przy wyraźnej pomocy naszych zawodników – brak zdecydowania w grze obronnej. Bramki dla gospodarzy zdobywali głównie pomocnicy po odegraniach ze strony napastników. Okazję na zdobycie bramki dla naszego zespołu miał jeszcze Kacper Czarnecki, ale bramkarz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam. Tak więc gospodarze z Suchego Lasu wygrali całe spotkanie 5:1.

Następne spotkanie orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno rozegrają na Stadionie Miejskim w Trzemesznie w sobotę o godzinie 13:00 z Przemysławem Poznań.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno:  Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Paweł Poznachowski, Bartosz Sobański, Mikołaj Korzycki, Kacper Wegner, Kacper Czarnecki, Jakub Czarnecki, Szymon Lisiecki, Kajetan Powała, Maciej Siwa, Filip Przybysz, Krzesimir Kiełpiński. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wagner