Promień Opalenica - Mieszko Gniezno 4-2

2013-06-10

Nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy juniorom starszym Mieszka Gniezno. Gnieźnianie w 12 kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej przegrali w Opalenicy z wiceliderem Promieniem Opalenica 2-4. O porażce zadecydowały ostatnie 10 minut pierwszej połowy, kiedy to nasz zespół popełnił kilka kardynalnych błędów i gospodarze strzelili trzy bramki, które ustawiły mecz.

Przez pierwsze 35 minut juniorzy Promienia nie mogli poważniej zagrozić bardzo dobrze broniącym się biało-niebieskim. Niestety chwila nieuwagi i brak asekuracji w obronie i napastnik gospodarzy pokonuje strzałem z dystansu Szymona Menza. W 41 i 45 minucie gospodarze strzelają następne bramki i po pierwszej połowie pewnie prowadzą 3-0.

Przed drugą połową meczu można było mieć obawy że powtórzy się scenariusz z pierwszego meczu w Gnieźnie w którym Promień wygrał aż 5-0. Na szczęście druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu biało-niebieskich. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe, brakowało jednak skuteczności.  Juniorzy Promienia groźnie kontratakowali i kilka razy sytuację musiał ratować Szymon Menz. Nie był  on w stanie nic zrobić w 73 minucie gdy napastnik gospodarzy znalazł się ,,sam na sam " z naszym bramkarzem i pewnie strzelił czwartego gola. Juniorzy Mieszka cały czas dążyli jednak do strzelenia bramki i ich próby zakończyły się powodzeniem. W 83 minucie pierwszą bramkę zdobył Jakub Deniz strzałem głową po rzucie rożnym w wykonaniu Damiana Pankowskiego. W 88 minucie drugą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Szymon Menz pewnie wykorzystując rzut  karny po zagraniu ręką obrońcy gospodarzy. W końcówce meczu nasi zawodnicy próbowali jeszcze strzelić kolejną bramkę ale już bezskutecznie

Promień Opalenica - Mieszko Gniezno 4-2 ( 3-0 )

bramki: Jakub Deniz, Szymon Menz

Mieszko: Szymon Menz - Dawid Łucki, Jakub Miemietz, Hubert Zacholski, Miłosz Świstowski - Dominik Jabkiewicz, Kamil Pawłowski, Patryk Waluszyński, Jakub Januchowski ( 60 Daniel Bartkowiak ) - Damian Pankowski, Jakub Deniz

W najbliższą sobotę biało-niebiescy rozegrają kolejny mecz w grupie mistrzowskiej. Przeciwnikiem naszych juniorów będą juniorzu Juniora Koziegłowy, a spotkanie odbędzie się 0 12.00 w Gnieźnie.