Przegrana GLKS Pelikan w meczu derbowym z Farą Pelikan Żydowo

2011-04-27

W rozgrywkach o mistrzostwo B - klasy piłki nożnej w debrach lokalnych 23 kwietnia, zmierzyły się dwie drużyny aspirujące do A – klasy mowa tutaj o ekipie Pelikana Niechanowo i Fary Pelikan Żydowo.  Lepszą okazała się drużyna przyjezdna czyli z Żydowa, która pokonała Niechanowo w stosunku  4:1.

Żydowo w pierwszych minutach strzeliło dwie bramki z szybkich kontr. Niechanowo odpowiedziało jedną bramką. Smaczkiem meczu był fakt, że obecnie trenerem Żydowa jest poprzedni trener Niechanowa mowa tutaj o  Krzysztofie Młodzienieniaku.

W czasie przerwy w spotkaniu Wiceprezes GLKS  Pelikan - Stanisław Mazurek wręczył statuetkę  z okazji 10-lecia Klubu zawodnikowi Pelikana – Rafałowi Kaszyńskiemu. Słoneczna pogoda w przedświąteczną sobotę przyciągnęła sporą rzesze kibiców, którzy liczyli na wygraną Pelikana. Sport ma to do siebie, że wyniki poznaje się po zakończeniu meczu. Tym razem bliżej awansu jest Fara Pelikan Żydowo.

W gwoli informacji dwie bramki dla Fary Pelikan Żydowo zdobył Krystian Małecki a po jednej dorzucili do końcowego wyniku Wojciech Wiśniewski i Andrzej Grzelak. Gola honorowego dla Pelikana Niechanowo strzelił Rafał Kaszyński.