Przegrana MKK Gniezno z OBRĄ Kościan

2009-10-17

Również w sobotę 17 października MKK Gniezno podejmował zespół OBRY Kościan. Drużyna gości, to utytułowany zespół, który  przez ostatnie lata walczył w barażach o II ligę. Pierwsza kwarta to popis zespołu z Gniezna, który aż 4 krotnie trafiał za trzy punkty. Liderem MKK Gniezno był zdobywca 16 punktów w pierwszej kwarcie Michał Jasiński i gnieźnianie wygrali 27-18. Druga kwarta pomimo, że była bardzo wyrównana, to  zakończyła się jednak przegraną gnieźnian 15-19, lecz ta niewielka strata nie miała większego wpływu na wynik pierwszej połowy, który zakończył się wynikiem 42:37 dla Gnieźnian.

Trzecia odsłona meczu, to nerwowa gra zawodników z Gniezna, która została wykorzystała przez drużynę OBRY Kościan, która w ciągu 5 minut szybko odrobiła straty wygrywając 11-0 i co dało im prowadzenie 48-42.

Po tym małym zastoju nastąpiło przebudzenie drużyny gnieźnieńskiej i kolejne trafienia za trzy punkty najpierw Staszkiewicza oraz Dobrzyckiego doprowadzają do remisu, a następnie dwa rzuty osobiste Konowalskiego wyprowadziły MKK Gniezno na ponowne prowadzenie.

Prowadzenie gnieźnianie utrzymali do 9 minuty trzeciej kwarty. Ostatnia minuta to trzy trafione rzuty OBRY z za linii 6,25 co wyprowadziło OBRĘ Kościan na 6 punktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą. Czwarta kwarta zaczęła się od dwóch celnych rzutów za trzy MKK Gniezno i kolejnego remisu w tym meczu. Do 6 minuty tej kwarty wynik był remisowy po 70-70. Niestety zespół z Kościana odskoczył na minutę przed końcem na 6 punktów 79-73. Gnieźnianie próbowali przerywać grę faulami, ale nie pomogło to odrobić straty ,gdyż zawodnicy z Kościana skutecznie wykorzystywali rzuty osobiste.

Mecz ostatecznie zakończył się wygraną OBRY Kościan nad MKK Gniezno 87-75 (18-27, 19-15, 26-15, 24-18.

PUNKTY MKK Gniezno: Dobrzycki Dariusz 25 (4 za trzy punkty), Jasiński Michał (3 za trzy punkty), Konowalski Arkadiusz 10 (1 za trzy punkty), Staszkiewicz Łukasz (2 za trzy punkty), Golasiński Piotr 4, Szymkowiak Marcin 2, Malinger Patryk 2, Mularczyk Remigiusz, Bartosiewicz Piotr, Kujawski Jakub, Starzyński Jakub.

PUNKTY OBRA Kościan: Ciążkowski Paweł 25, Przygocki Leszek 16, Smoczyk Dawid 16, Kabat Waldemar 15.