Przegrana Pelikana po słabej grze w meczu sparingowym z Czarnymi Czerniejewo

2013-04-16

Blado wypadł wtorkowy sprawdzian formy dla Pelikana Niechanowo. Podopieczni trenerów Roberta Sytka i Roberta Zamiara ulegli w Czerniejewie tamtejszym Czarnym 1:3.

W spotkaniu z Czarnymi trenerzy Pelikana dal szansę pokazania się głównie dublerom, którzy w ostatnim czasie mniej pojawiali się na ligowych boiskach. Jedyny gol dla Pelikana padł w 20 minucie kiedy to bardzo ładnym strzałem z ok. 25 metrów popisał się Kamil Chopcia. Sześć minut później błąd w ustawieniu popełinł Robert Prawniczak i gospodarze strzałem pod poprzeczkę wyrównali. W 36 minucie powracający po kontuzji Rafał Kaszyński zagrał w środkową strefę boiska po czym Czarni przeprowadzili szybką akcję zdobywając gola na 2:1. W drugiej połowie inicjatywa zdecydowanie należała do Pelikana ale kompletnie nic z niej nie wynikało. Natomiast gospodarze, w 79 minucie, wykorzystali serial błędów defensorów gości i strzałem z najbliższej odległości ustalili wynik wtorkowego test meczu na 3:1. Tym samym czerniejewianie zrewanżowali się naszej drużynie za styczniową porażkę poniesioną w sparingu rozegranym na sztucznej murawie w Wągrowcu.

Bramki: Kamil Chopcia (20) - dla Pelikana, ? (26), ? (36), ? (79) - dla Czarnych

Sędziował: Robert Bubacz (Gniezno)

"Pelikan": Prawniczak - Robaszkiewicz, Smuniewski, Kaszyński, Stachowiak - Arkadiusz Kościański, Maciej Wojciechowski, Stupczyński, Chopcia, Wiśniewski - Staniszewski

Po przerwie na boisko weszli: Ratajczak, Jalowski, Szklarz, Goździewski