Przegrana juniorów Mieszka w Mosinie.

2013-05-19

Trzech wyjazdowych porażek doznali w ciągu ostatniego tygodnia juniorzy starsi Mieszka Gniezno w rozgrywkach grupy mistrzowskiej o Mistrzostwo Wielkopolski. Po porażkach z Lechem Poznań i Błękitnymi Wronki biało-niebiescy przegrali w minioną sobotę z juniorami 1920 Mosina 2-5. O wyniku meczu w Mosinie przesądziły ostatnie 20 minut, w których gospodarze zdominowali biało-niebieskich i osiągnęli wysoką wygraną.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej porażki gnieźnian. Wręcz przeciwnie, w 11 minucie to Mieszko objął prowadzenie. Piłkę po rzucie wolnym  w wykonaniu Damiana Pankowskiego  przejął Dominik Jabkiewicz i zagrał ją do Huberta Zacholskiego któremu pozostało tylko dołożenie nogi aby zdobyć bramkę. Ta połowa mogła się zakończyć jeszcze lepiej dla biało-niebieskich. W 33 minucie strzał z rzutu wolnego Damiana Pankowskiego tylko w wiadomy sobie sposób sparował na poprzeczkę bramkarz gospodarzy a dobitka głową Jakuba Januchowskiego była niecelna.

W drugiej połowie zdecydowanie zaatakowali gospodarze i w 51 minucie strzelili bramkę wyrównującą. Ale odpowiedź juniorów Mieszka była natychmiastowa. Minutę później znakomita akcja drużynowa, po której Patryk Waluszyński znalazł się sam na sam z bramkarzem z Mosiny i pewnie strzelił bramkę na 2-1 dla Mieszka. W 66 minucie gospodarze strzelają jednak bramkę wyrównującą. Ostatnie 15 minut spotkania to już zdecydowana przewaga gospodarzy udokumentowana zdobyciem aż trzech bramek w 77, 81 i 88 minucie.

Do szczęścia brakowało niewiele, zabrakło na pewno kilku podstawowych zawodników, którzy w tym spotkaniu nie mogli wystąpić. Było to widoczne w końcówce spotkania gdy gospodarze wprowadzili rezerwowych i podkręcili tempo gry.

1920 Mosina - Mieszko Gniezno 5-2 ( 0-1 )

bramki: Hubert Zacholski, Patryk Waluszyński

Mieszko: Mikołaj Miczyński - Nikodem Góralski, Jakub Miemietz, Hubert Zacholski, Miłosz Świstowski -Damian Pankowski, Andreas Wakatinakis ( 50 Jakub Deniz ), Daniel Bartkowiak, Dominik Jabkiewicz - Patryk Waluszyński, Jakub Januchowski