Puchar Wielkopolski w Darta - finał

2009-10-06

W minioną niedzielę (4 października) drużyna Leszka Hoffmanna - X Club Hofi w Poznaniu, rozegrała Finał Pucharu Wielkopolski z najsilniejszą drużyną, mającą w swoich szeregach aktualnego zdobywcę Pucharu Polski z przed miesiąca z aktualnym mistrzem Europy Krzysztofem Wojciechowskim i Mistrzem Polski federacji Polfesk - Patrykiem Żabką.

Patryk Żabka

Pierwsza część meczu była bardzo zacięta i wyrównana, kończąc się wynikiem 2: 2,  lecz to już było wszystko co Gnieźnianie wydusili z siebie i obydwa deble sromotnie przegrywają.
Trzecia część meczu czyli ostatnie cztery single to przeplatanka wygranych z przegranymi lecz zabrakło przysłowiowego szczęścia naszej drużynie, która uległa Parterowi Poznań 6:4 zajmując II miejsce w Pucharze Wielkopolski

W tym samym dniu zaraz po zakończonym finałowym meczu rozegrano Turniej Okręgowy WSD, w którym startowało 49 osób. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się zawodnik X-Clubu Hofi - Krzysztof Konwinski, który wygrał cały turniej pokonując w finale Marcina Adamczaka z Poznania w stosunku 3-1

Kolejne miejsca naszych zawodników to:
9 miejsce – Leszek Hoffmann i Piotr Miedzianowski
17 miejsce Wiesław Majewski

Wśród pań bardzo dobry wynik odnotowała Danuta Hoffmann, która zajęła  4 miejsce w kategorii pań.

W sobotę (10 października) odbędzie się Turniej Krajowy Polskiego Stowarzyszenia Darta PSD i są to pierwsze rozgrywki z cyklu 4 turnieji, a zarazem eliminacja na wyjazd kadry na turniej drużynowy na Slowację. Przepustkę na te zawody otrzyma najlepsza kobieta i 3 mężczyzn.