Rawia-Azymut Rawicz- MIESZKO 2-3 ( 1-3 )

2009-08-30

Zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Gniezno

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Wielkopolskiej odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno. W czwartej kolejce trwającego sezonu 2009/2010  podopieczni Pawła Bartkowiaka udali się do Rawicza na mecz z innym beniaminkiem Rawią. Od początku meczu przewagę mieli juniorzy biało-niebieskich co udokumentowali to zdobyciem gola. Już w 5minucie po idealnym podaniu Mateusza Krigera sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Daniel Szymański. Przez co gnieźnienie wyszli na prowadzenie 1:0.  Pięć minut później biało-niebiescy prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie Huberta Boguckiego na bramkę strzałem głową zamienił Sebastian Wiśniewski. W 33 minucie gnieźnienie zdobyli trzecią bramkę. Na 3:0 podwyższył Patryk Bogucki wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobyli gospodarze.

Po zmianie stron druga połowa meczu była mniej ciekawa. Gnieźnianie kontrolowali przebieg gry a gospodarze nie potrafili zaskoczyć dobrze grającej obrony biało-niebieskich. W 88 min. fatalny błąd popełnił bramkarz Mieszka Gniezno - Jakub Kosmowski, przepuszczając bardzo łatwy strzał w środek bramki przez co gospodarze zdobyli drugiego gola. Zawodnicy Rawi próbowali pójść za ciosem ale na szczęście więcej bramek już nie zdobyli.

Pierwsze zwycięstwo z pewnością cieszy trenera Pawła Bartkowiaka, chociaż  miał on duże pretensje do swojego zespołu za doprowadzenie do tak nerwowej końcówki meczu.

Za tydzień gnieźnianie będą podejmować lidera rozgrywek, zespół Warty Poznań. Mecz ten odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00 na boisku przy ulicy Strumykowej.

Kosmowski:- Kriger, Kaczmarek, Bogucki H., Gumienny:-Błaszak (85 Romel) Szymański (75 Świdzinski ), Nowak,  Wolniewicz (50 Ptak ), Bogucki P. (60 Golanowski):- Wiśniewski (55 Ligierski)