Remis i podział punktów w drugich derbach Wielkopolski - Fotorelacja

2013-09-29

Piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, w sobotę 28 września na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, w ramach rozgrywek czwartoligowych podejmowali w drugich derbach Wielkopolski w nowym sezonie beniaminka Huragan Pobiedziska. Spotkanie dziewiątej kolejki po dość wyrównanym przebiegu zakończyło się dla obu drużyn remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli.

Początek i jak całe spotkanie derbowe pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a Huraganem Pobiedziska, było bardzo wyrównane. Oba zespoły miały swoje momenty w których przeważały a co za tym idzie do zdobycia bramek. W zakończonym sobotnim meczu, do którego doszło w ramach dziewiątej kolejki wielkopolskie IV ligi grupy północnej, należy odnotować, iż podopieczni Przemysława Urbaniaka prowadzenie jedną bramką w meczu mogli objąć już w 19 minucie. Tak się niestety nie stało gdyż po dośrodkowaniu z ostrego konta w wykonaniu Dawida Ciążyńskiego i strzale nie upilnowanego przez obrońców gości w własnym polu karnym Daniela Szymańskiego piłka uderzona z 6 metra przez napastnika gospodarzy minęła słupek bramki Huraganu. Pierwsza, a zarazem jedyna bramka dla Mieszka-Carbon Gniezno, padła w 38 minucie meczu. Z prawej strony boiska, po dośrodkowaniu z ostrego kąta w wykonaniu Dawida Ciążyńskiego, piłkę głową z najbliższej odległości do bramki Huraganu strzeżonej przez Marcina Kamińskiego skierował Daniel Szymański. Jednobramkowe  prowadzenie Mieszka-Carbon Gniezno, utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron od 68 minuty pogorszyły się warunki atmosferycznie padający ulewny deszcz uniemożliwiał dokładne rozgrywanie piki nie mówiąc już o zdobywaniu bramek. W tej części gry w 86 minucie meczu dobrą sytuację na zdobycie bramki wyrównującej stan  meczu w zespole Huraganu miał wprowadzony do gry po przerwie Bartosz Żołądkiewicz. Po jego strzale głową piłka minimalnie minął bramkę Patryka Szafrana. I kiedy wydawało się, że to gospodarze zgarną komplet punktów padło gol wyrównujący na 1:1. W doliczonym czasie gry w 93 minucie bramkarza Mieszka-Carbon Gniezno – Patryka Szafrana pokonał po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w wykonaniu Adama Napieralskiego strzałem z głowy Tomasz Neumann. Po tej bramce sędzia prowadzący to spotkanie zakończył je a zdobyty gol przez Huragan Pobiedziska dał tej drużynie remis w spotkaniu derbowym i podział punktów z Mieszkiem-Carbon Gniezno w ligowej tabeli.

W najbliższą sobotę 5 października Mieszko-Carbon Gniezno, czeka kolejna walka o punkty mistrzowskie w rozgrywkach czwartoligowych. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich w meczu wyjazdowym o godzinie 11.00 będzie Warta Międzychód.

Skład Mieszka-Carbon: Patryk Szafran, Szymon Menz, Krzysztof Jackowiak, Łukasz Mokrzycki, Mateusz Kaczor, Albert Kowalski, Mikołaj Zawadka, Marcin Nowak, Dawid Ciążyński, Hubert Nowak, Andrzej Stefański, Daniel Szymański, Robert Pepliński, Karol Karasiewicz, Maciej Świdziński, Dariusz Urbaniak, Patryk Kryszak, Alan Polus

Skład Huraganu: Marcin Kamiński, Robert Raszewski, Piotr Król, Tomasz Neumann, Arkadiusz Powałowski, Adrian Płoska, Damian Gocałek, Patryk Jóźwiak, Marcin Jackowiak, Patryk Cieśla,Mikołaj Witaszyk, Patryk Stawiarski
Przemysław Andrusieczko, Bartosz Kwiatkowski, Mateusz Pawłowski, Adam Napieralski, Bartosz Żołądkiewicz, Marcin Pająk