Remis i zwycięstwo laskarzy Startu 1954

2010-02-07

W sobotę, 6 lutego, oraz w niedzielę, 7 lutego, zespół Startu 1954 Gniezno rozegrał dwa kolejne mecze ramach rundy zasadniczej mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym. Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego dwukrotnie udali się do Poznania.

W sobotę, 6 lutego, czerwono-czarni byli podejmowani przez Pocztowca. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale do przerwy minimalnie prowadzili goście 4:5, co było sporym zaskoczeniem dla Pocztowca. Na początku drugiej połowy było nawet 4:6 po strzale z krótkiego rogu Mariusza Gromadzkiego. Łącznościowcy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania po trafieniu Krzysztofa Rachwalskiego w 43 minucie, a cztery minuty później dzięki bramce zdobytej przez Mateusza Siejkowskiego objęli prowadzenie 7:6. W 48 minucie był jednak remis 7:7 po zdobytej bramce przez Mariusza Gromadzkiego, który wykorzystał karny strzał różny. Olbrzymie emocje towarzyszyły rywalizacji obu ekip jednak do samego końca sobotniego meczu.  Startowcy bowiem byli bliscy odniesienia zwycięstwa nad Pocztowcem. Kiedy rozbrzmiewał już ostatni gwizdek zdołali zdobyć bramkę, ale gol nie został przez arbitrów uznany i ostatecznie mecz zakończył się remisem 7:7 i podziałem punktów w tabeli ligowej.

Po trzy gole dla Startu zdobyli w tym meczu: Mariusz Gromadzki i Marcin Grotowski, a jednego strzelił Piotr Baniewicz.

Bez większych problemów startowcy odnieśli zwycięstwo dzień później pokonując w niedzielnym meczu AZS AWF Poznań. Do przerwy był remis 3:3, ale w drugiej połowie goście już wyraźnie dominowali zdobywając siedem kolejnych goli, na co akademicy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i mecz  zakończył się zwycięstwem Startu 1954 Gniezno 10:4.

Bramki dla Startu zdobyli:  Marcin Grotowski -5, Mariusz Gromadzki - 2, Aleksy Szymański, Piotr Baniewicz  i Paweł Tubacki po 1.

Startowcy mają już zapewniony awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który w dniach 20-21 lutego rozegrany zostanie w Bydgoszczy. O tym z kim walczyć będą w półfinałach zadecydują spotkania ostatniej kolejki, która rozegrana zostanie w  najbliższy weekend. Startowcy podejmować będą w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego dwie drużyny z Poznania. W sobotę, 13 lutego, o godzinie 16.00 zmierzą się z  Grunwaldem, a następnego dnia o godzinie 11.00 z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego.