Remis laskarzy Start 1954 Gniezno u siebie z Wartą Poznań 2:2. Wygrana czerwono-czarnych w konkursie karnych zagrywek 3:1

2011-11-06

W samo południe w niedzielę 6 listopada laskarze Uczniowskiego Klubu Hokejowego Start 1954 Gniezno rozegrali kolejne swoje spotkanie w trwającym sezonie 2011/2012 w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Polski Mężczyzn w I lidze. W ostatnim meczu rundy jesiennej rywalem podopiecznych Jakuba Stranza na własnym stadionie GOSiR przy ulicy Paczkowskiego była ekipa Warty Poznań. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu mimo że gnieźnianie od dziewiątej minuty prowadzili 1:0 po bramce Macieja Wejerowskiego, zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli. W tym układzie po raz trzeci, ponieważ w regulaminowym czasie był remis 2:2, w tym sezonie o wyniku meczu decydował konkurs karnych zagrywek. Zespół Startu 1954 Gniezno tą rywalizację rozstrzygną na swoją korzyść pokonując warciarzy w stosunku 3:1.

Po tym remisie Start 1954 Gniezno w tabeli po ostatnim meczu tej jesieni plasuje się na szóstym miejscu z zdobytymi 12-toma punktami w dziewięciu meczach. Na prowadzeniu Grunwald Poznań z 24 oczkami, przed Pomorzaninem Toruń z 21 punktami i trzecim Pocztowcem Poznań z 18 oczkami.

Teraz laskarzy Startu 1954 Gniezno w rozgrywkach Mistrzostw Polski I ligi mężczyzn czeka przerwa. A czerwono-czarni do walki o punkty w rundzie rewanżowej powrócą na wiosnę ale już w roku 2012.

Bramki w regulaminowym czasie dla obu drużyn zdobyli:

UKH Start 1954 Gniezno: Maciej Wejerowski (9), Marcin Grotowski (58)

KS Warta Poznań: Tomasz Wachowiak (27,53kr)

Bramki w konkursie karnych zagrywek zdobyli:

UKH Start 1954 Gniezno: Maciej Wejerowski Maciej (70), Marcin Grotowski Marcin (70), Michał Poltaszewski (70),

KS Warta Poznań: Tomasz Wachowiak (70)