Remis w Działyniu

2009-10-25

W niedzielne przedpołudnie 25 października w Działyniu, Orkan podejmował Absolwenta Marcinek Poznań. Od początku zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy udokumentowali swoją przewagę już w 13 minucie,a bramkę zdobył Sebastian Strzębała. Niespełna jedenaście minut później gospodarze prowadzili już 2: 0 po bramce Jakuba Hoffmana. W 40 minucie arbiter nie uznał branki strzelonej przez Orkana, gdyż dopatrzył się przewinienia na bramkarzu. Pierwsza połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu i zakończyła sie wynikiem 2:0. Po zmianie stron do ataków ruszyła  drużyna z Poznania i na efekty nie trzeba było długo czekać, już w 47 minucie zawodnicy Absolwenta zdobyli kontaktowego gola, a strzelcem bramki okazał się Baranowski Adam.  Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo tylko 240 sekund, drugą bramkę w tym meczu ,a trzecią dla Orkanu zdobył Sebastian Strzębała. Kanonada bramek była kontynuowana dalej, lecz już tylko przez drużynę z Poznania, kolejne bramki padły w odstępie 180 sekund i z dwu bramkowej przewagi miejscowych był już remis. Od tej pory spotkanie się zaostrzyło, a sędzia był zmuszony temperować zawodników żółtymi kartkami. Kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia nie widział ewidentnego faulu w polu karnym Absolwenta na zawodniku Orkanu Działyń i puścił grę. Tuż przed końcem spotkania obie drużyny miały okazję przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, pierwszą okazję mieli „Absolwęci”, fenomenalną akcją popisał się Michał Hirsch, który minął 5 zawodników Orkana wraz z bramkarzem i lekkim strzałem skierował piłkę w światło bramki ,na szczęście był tam zawodnik gospodarzy i w ostatniej chwili wybił piłkę na aut.

W doliczonym czasie gry zespół z Poznania uratował słupek i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Orkan Działyń - Absolwent Marcinek Poznań 3:3

Strzębała 13, 51 min, Jakub Hoffman 24min. – Baranowski 47, Chmielewski 56, Hirsch 59min.

Orkan Działyń – Janusz Hoffmann, Sadło, Soloch, Skrzyński (65’ Minior), Niedzielski, Dariusz Hoffmann (74’ Janiak), Alan Hoffmann, Paluch, Strzębała, Jakub Hoffmann, Brożyna.

Absolwent Marcinek Poznań – Czapczyk, Wykrętowicz, Fercz, Walasek, Bocian, Bednarowski, Rajewicz, Hirsch, Ćmielewski, Promiński, Baranowski.