Remisowo w derbach powiatu gnieźnieńskiego. Zjednoczeni Trzemeszno - Mieszko Gniezno 1-1

2012-04-14

W sobotę 14 kwietnia na Stadionie Miejskim w Trzemesznie w ramach 21 kolejki ligowej rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej a czwartej kolejki rundy rewanżowej doszło do spotkania derbowego powiatu gnieźnieńskiego. Miejscowa drużyna Zjednoczonych Trzemeszno tego dnia podejmowała u siebie zespół Mieszka Gniezno. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem punktów w tabeli ligowym

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło jesienią ubiegłego roku w Gnieźnie, górą okazali się piłkarze z Trzemeszna wygrywając tamte spotkanie w stosunku 3:1.

Wracając jednak do sobotniego meczu w Trzemesznie to do przerwy był wynik bezbramkowy, gdyż oba zespoły nie potrafiły zdobyć gola. Obie bramki padły dopiero w drugiej części meczu. Najpierw na prowadzenie 1:0 w 62 minucie wyszli gnieźnianie. Bramkarza z Trzemeszna pokonał z bliskiej odległości strzałem z głowy Daniel Szymański. Gospodarze w 75 minucie mogliu doprowadzić do remisu w meczu. Jednak podyktowanego rzut karnego na bramkę nie potrafił zamienić Krzysztof Majchrzak. I nadal Mieszko Gniezno prowadziło 1:0. Dopiero w 88 minucie piłkarze z grodu Kilińskiego doprowadzili do remisu 1:1. Golkipera z Gniezna – Patryka Szafrana po błędzie w linii obronnej pokonał zawodnik Zjednoczonych Trzemeszno - Łukasz Popielski. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem a co za tym idzie podziałem punktów w tabeli ligowej.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezno w sobotę 21 kwietnia na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie będzie ekipa Noteć Czarnków. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16.00.