W dniach 22-23 kwietnia w Gnieźnieńskim Centrum Sportu Szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 12 na os. Kazimierza Wielkopolskiego odbyły się Mistrzostwa Gniezna w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Reprezentacje szkół podstawowych składały się z 6 zawodników, z których każdy skakał w dal, biegał na 60 m., rzucał piłeczką palantową
i na zakończenie przebiegł dystans 600 m.(dziewczęta) i 1000m. (chłopcy). Wyniki poszczególnych konkurencji są przeliczane na punkty - suma punktów pięciu najlepszych zawodników każdej ze szkolnych reprezentacji stanowiła o wyniku drużyny.
Ostatecznie zanotowano wyniki:
Dziewczęta:
1. SP 12 Gniezno - 1 180 pkt.
2. SP 3 Gniezno - 1093 pkt.
3. SP 8 Gniezno - 1028 pkt.
4. SP 9 Gniezno - 956 pkt.
5. SP 6 Gniezno - 834 pkt.
6. SP 5 Gniezno - 735 pkt.
7. SP 2 Gniezno - 580 pkt.
Indywidualnie:
1. Kasprowiak Karolina SP12 273pkt.
2. Piasecka Aleksandra SP8 268pkt.
3. Skubiszyńska Aleksandra SP3 249pkt.
Poszczególne konkurencje:
Bieg na 60 m. :
1. Skubiszyńska Aleksandra SP3 8,6s 85pkt.
2. Piasecka Aleksandra SP8 8,7s 80pkt.
3. Kasprowiak Karolina SP12 8,8s 76pkt.
Sochacka Dominika SP3 8,8s 76pkt.
Skok w dal:
1. Bąkowska Izabela SP6 4,30m 69pkt.
2. Sochacka Dominika SP3 4,26m 67pkt.
3. Kasprowiak Karolina SP12 4,20m 64pkt.
Rzut piłeczką palantową:
1. Konieczna Daria SP12 40m 73pkt.
2. Wilczkiewicz Katarzyna SP9 38m 67pkt.
3. Kasprowiak Karolina SP12 37m 65pkt.
Skubiszyńska Aleksandra SP3 37m 65pkt.
Bieg na 600m:
1. Piasecka Aleksandra SP8 1,55min 83pkt.
2. Banaszak Lilianna SP5 1,58min 78pkt.
3. Kasprowiak Karolina SP12 2,03min 68pkt.
Chłopcy:
1. SP 8 Gniezno - 1 105 pkt.
2. SP 6 Gniezno - 937 pkt.
3. SP 12 Gniezno - 905 pkt.
4. SP 9 Gniezno - 903 pkt.
5. SP 3 Gniezno - 874 pkt.
6. SP 2 Gniezno - 615 pkt.
7. SP 5 Gniezno - 552 pkt.
Indywidualnie:
1. Kwiatkowski Kajetan SP3 272pkt.
2. Kupczyński Maciej SP8 259pkt.
3. Żurowski Mateusz SP9 257pkt.
Poszczególne konkurencje:
Bieg na 60 m. :
1. Kwiatkowski Kajetan SP3 7,6s 101pkt.
2. Kupczyński Maciej SP8 8,1s 79pkt.
3. Gołaszewski Albert SP8 8,1s 79pkt.
Skok w dal:
1. Kupczyński Maciej SP8 5,38m 89pkt.
2. Kwiatkowski Kajetan SP3 4,95m 72pkt.
3. Kiełpiński Mikołaj SP9 4,65m 62pkt.
Rzut piłeczką palantową:
1. Żurowski Mateusz SP9 62m 89pkt.
2. Dopieralski Kacper SP6 55m 75pkt.
3. Kupczyński Maciej SP8 53m 71pkt.
Bieg na 1000m:
1. Stempniak Dominik SP8 3,29min 56pkt.
2. Olasiński Ignacy SP3 3,33min 51pkt.
3. Kowalski Kuba SP6 3,34min 50pkt.
Reprezentacje SP 12 i SP 3 dziewcząt, oraz reprezentacje SP 8 i SP 6 chłopców będą reprezentowały Gniezno w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego, które odbędą się również w Gnieźnieńskim Centrum Sportu Szkolnego przy SP 12 Gniezno w dniach 7-8 maja br.
Roman Solarek