Rewelacyjna gra juniorek Stelli Niechan

2011-02-20

Jeszcze nigdy nie zdarzyło się ażeby podczas wojewódzkiego turnieju w tenisie stołowym pierwsze pięć miejsc zajmowali zawodnicy jednego klubu. A tak stało się w sobotę w Poznaniu, podczas III Wojewódzkiego Turnieju Juniorek, zawodniczki Stelli Niechan Gniezno zdominowały całą kategorię. Wygrała pewnie Sara Operman w finale z Sandrą Różak. Trzecie miejsce zajęła Martyna Urbaniak, czwarte Magda Wysocka, a piąte Hanna Poradka. Kategorie juniorów wygrał faworyt Jakub Pilarski z Trasko Ostrzeszów,w finale z Miłoszem Sobkowiakiem z Obornik.

Miłą niespodziankę sprawił po raz kolejny w tym sezonie młodzik Jakub Różak, awansując do finałowej ósemki. W grze o 1 przegrał minimalne z Kajetanem Rosińskim 2:3. Nieco słabiej tym razem spisali się, będący wyżej notowani juniorzy Stelli: Michał Nowak i Krystian Chmielewski. Dzięki zwycięstwu Sara Operman i Jakub Pilarski awansowali do finałów Turnieju Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 19-20 marca w Jastrzębiu.