Rocznik 2002 Mieszka Gniezno wygrywa zdecydowanie z Techmet Pelikan Niechanowo - Foto relacja

2013-04-27

Rocznik 2002 Mieszka Gniezno wygrywa zdecydowanie z Techmetem Pelikan Niechanowo Wysokim zwycięstwem w poznańskiej lidze Orlik E1 gr. 1 zawodnicy KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2002) zakończyli spotkanie derbowe powiatu gnieźnieńskiego, do którego doszło w sobotę 27 kwietnia na boisku Orlika przy ulicy Cymsa w Gnieźnie (dawniejsza Jednostka Wojskowa)  z ekipą Techmet Pelikan Niechanowo. Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 7-3 dla zawodników Mieszka.

Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, już w pierwszej minucie meczu padła bramka dla gości (0:1). Szybko straty odrobił indywidualną akcją i celnym strzałem Sebastian Łukomski (1:1). Następne minuty to gra w środkowej części boiska, a po błędzie gospodarzy zawodnicy Techmetu po raz drugi obieli prowadzenie (1:2). Dopiero wtedy coraz większą przewagę na boisku zaczęli zdobywać zawodnicy Mieszka i to oni doprowadzili do wyrównania. W dużym zamieszaniu pod bramką gości zawodnik Techmetu zagrał piłkę ręka i sędzia podyktował  rzut karny. Celnym i mocnym strzałem w lewy róg bramki, bramkarza gości pokonał Mateusz Zakrzewski (2:2). Jeszcze przed przerwą bramkę dla Mieszka zdobył Marcel Kaczmarek strzałem po ziemi przy słupku pokonał bramkarz gości (3:2). Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem gospodarzy (3:2).

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gości, którzy szybko chcieli odrobić stratę jednej bramki. Udało im się to po faulu i gapiostwie obrońców Mieszka, którzy pozostawili przeciwnika bez krycia. Dzięki dokładnemu wrzuceni w pole karne piłki do niepilnowanego zawodnika ten bez większych problemów zdobył wyrównującego gola (3:3). Od tej chwili ponownie inicjatywę na boisku przejęli gospodarze i nie oddali jej już do końca. Pomimo wielu dogodnych wręcz stu procentowych sytuacji zdobyli jeszcze cztery bramki.

Po indywidualnej akcji drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Sebastian Łukomski (4:3). Piątą bramkę dla Mieszka i drugą w meczu zdobył po rajdzie lewą stroną boiska Mateusz Zakrzewski strzelając po ziemi obok bramkarza (5:3). Następną bramkę po zespołowej akcji trzecią w tym meczu zdobył Sebastian Łukomski (6:3). Dużą przewagę na boisku zespołu gospodarzy udokumentował Sebastian Łukomski, który po raz czwarty w tym spotkaniu pokonał bramkarza gości celnym strzałem w krótki róg bramki (7:3).

KS Mieszko II Gniezno – Techmet Pelikan Niechanowo 7-3 (3-2)

bramki zdobyli dla Mieszka: Mateusz Zakrzewski 2, Sebastian Łukomski 4, Marcel Kaczmarek 1.

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.),Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Kacper Kaczmarek, Marcel Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Gabriela Zakrzewska, Dawid Fiałkowski, Gabriel Tomczak, Przemysław Krawczyński, Kevin Nowicki, Michał Twardowski, Nikodem Danielewicz, Kamil Grzechowiak, Paweł Kubaszewski.

Trener: Tomasz Zakrzewski

Następne spotkanie Mieszko II Gniezno rozegra 13 maja o godz.17:00  w Kobylnicy z rówieśnikami Piasta Kobylnica.