SP8 Gniezno Vice-Mistrzem Finału Wojewódzkiego XIV Igrzysk Młódzieży Szkolnej w Czwórboju LA Chłopców!

2013-06-06

Ogromnym sukcesem zakończył się start reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 8 w Gnieźnie w Finale Wojewódzkim XIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju LA Chłopców.  Gnieźnianie w finale, który odbył się 3 czerwca w Lesznie, zajęli drugie miejsce i zdobyli tytuł Vice-Mistrzów Wielkopolski. Także indywidualnie vice-mistrzem Wielkopolski w skoku w  dal został reprezentant ,,ósemki” Albert Gołaszewski z wynikiem 5,27m.

Walka o mistrzostwo województwa toczyła się do ostatnich metrów biegu na 1000m. pomiędzy trzema szkołami: SP 8 Gniezno, SP 3 Wolsztyn i SP 8 Krotoszyn. I właśnie chłopcy z Krotoszyna ,,rzutem na taśmę” zdobyli tytuł i będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim w Radomiu.

17 SP 5 Ostrów Wlkp.    819

Na wynik drużynowy 1258 punktów zapracowali kolejno Albert Gołaszewski 274 punkty, Maciej Kupczyński 270 punktów, Dominik Stempniak 254 punkty, Mikołaj Kornet 234 punkty i Paweł Trudziński 226 punktów ( wynik szóstego zawodnika Dawida Cieślewicza 208 punktów nie wlicza się do punktacji zespołowej)

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie pomimo niesprzyjającej aury, tym bardziej na uwagę zasługuje bardzo dobry występ uczniów SP 8 Gniezno. Dobre występy chłopców z ,,ósemki” w czwórboju LA  stały się już tradycją od kilku lat i ,,ósemka” z Gniezna zawsze jest zaliczana do faworytów walki o mistrzostwo. Opiekunami zespołu są nauczyciele w-f Paweł Bartkowiak i Krzysztof Kruger.