SP nr 2 pierwsze w unihokeja w kategorii dziewcząt

2010-01-14

W hali sportowej GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwartek ,14 stycznia, odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w unihokeju w kategorii dziewcząt.

W rozgrywkach, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy "Ziemi Gnieźnieńskiej” wspólnie z Gimnazjum nr 2 udział wzięło sześć zespołów. Na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR między innymi można było zobaczyć w akcji zespoły z: Szkoły Podstawowej nr 2, 3, 5, 6, 9 i 12. W pierwszym etapie zespoły zostały przez organizatorów podzielone na dwie grupy po trzy drużyny w każdej. W grupie A zagrały zespoły SP nr 9, 5 oraz 6, natomiast grupę B utworzyły drużyny SP nr 3, 12 i 2.

Po rozgrywkach grupowych systemem ,,każdy z każdym”, przyszedł czas na zmagania półfinałowe, w których zagrały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. I tak do półfinałów z grupy A awansowały drużyny SP nr 9 i 5, a z grupy B miejsce w półfinałach zapewniły sobie drużyny SP nr 2 i 3. W pierwszym półfinale SP nr 9 po bardzo zaciętym meczu pokonało w rzutach karnych SP 3 w stosunku 10:9. W pierwotnym czasie gry jak i dogrywce padł pomiędzy obiema drużynami 0:0. W drugim półfinale SP nr 2 pokonało SP nr 5 w stosunku 1:0.

W tym układzie o pierwsze miejsce zmierzyły się drużyny SP nr 9 z SP nr 2, a o trzecie miejsce zagrały drużyny SP nr 3 z SP nr 5.

Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna wśród Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt zajęła drużyna SP nr 2 pokonując w wielkim finale SP nr 9 w dogrywce 2:0. W pierwotnym czasie gry pomiędzy obiema drużynami odnotowano remis 0:0. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP nr 3 ogrywając SP nr 1 w stosunku 2:1.

Na koniec należy nadmienić, iż najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Paula Kulig z SP nr 2 z Gniezna.