Seniorzy MKK Gniezno przegrywają w Tarnowie Podgórnym

2011-10-16

W czwartek 13 października seniorzy MKK Gniezno udali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie zmierzyli się z głównym faworytem do walki o II ligę zespołem Tarnovii.

Gnieźnianie przez pierwsze 2 minuty spotkania, za sprawą dwóch „trójek” – Dobrzyckiego i Konowalskiego prowadzili wyrównaną walkę ze zdecydowanie lepiej dysponowanym tego dnia przeciwnikiem. Pozostałą część pierwszej odsłony można określić totalną dominacją gospodarzy, którzy przez 8 min. zdobyli, aż 27 punktów tracąc zaledwie 2. Wygrana 29:9 przez Tarnovię I kwarta ustawiła przebieg reszty meczu. W II kwarcie MKK próbowało grać bardziej zespołowo, a przede wszystkim stwarzać dogodne pozycje rzutowe. Bardzo dobrze w tym stylu gry prezentowali się nasi młodzi gracze: Nowiński i Zimróz, którzy zresztą cały mecz mogą zaliczyć do bardzo udanych. Lepsza obrona i wyprowadzane skuteczne kontry poprawiły znacząco obraz gry zespołu z Pierwszej Stolicy. II kwartę podopieczni Staszkiewicza i Konowalskiego przegrali zaledwie 1 punktem, a do przerwy na tablicy widniał wynik 50:29.

W III kwarcie obraz gry obu zespołów nie zmienił się, a gospodarze przez cały czas kontrolowali przebieg meczu. Gospodarze dochodzili bardzo często do pozycji rzutowych, efektem czego były łatwo zdobywane przez nich punkty. Za to w naszym zespole brakowało koncentracji, komunikacji oraz zaangażowania zarówno w obronie jak i w ataku. Podobnie było również w ostatniej części meczu, w której zdecydowanie przewarzali miejscowi zawodnicy . Ostatecznie gnieźnianie doznali drugiej porażki w bieżącym sezonie.

Tarnovia Tarnowo Podg. : MKK Gniezno   92 : 61   (29:9, 21:20, 18:14, 24:18)

Punkty dla MKK: Konowalski 18, Dobrzycki 14, Nowiński 11, Zimróz 9, Golasiński 3, Rominiecki 2, Mularczyk 2, Łepski 2, Kuliński 0