Seniorzy Mieszko Gniezno remisuje z Huraganem Pobiedziska

2010-07-22

Kolejne spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do nowego sezonu w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrali seniorzy Mieszka Gniezno. We wtorek 20 lipca na stadionie w Kiszkowie przeciwnikiem  podopiecznych trenera Bartkowiaka był zespół czwarto ligowej drużyny Huraganu Pobiedziska. Pojedynek zakończył się kolejnym remisem dla biało-niebieskich 1:1 a wynik tej potyczki piłkarskiej został ustalony w ostatnich minutach meczu.

Wracając jednak do samego spotkania to od samego początku mecz był wyrównany i toczył się głównie w środkowej strefie boiska. W 37 min doskonałą sytuację do zdobycia bramki dla Mieszka miał Mateusz Kriger, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Huraganu Robertem Raszewskim. Chwilę później faulowany był w polu karnym A. Mokrzycki, lecz sędzia nie wiadomo dlaczego nie podyktował rzutu karnego dla Mieszka.

Podobny przebieg miała druga połowa i gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w przeciągu dwóch minut padły dwie bramki. Najpierw w 83 min ładnym strzałem z rzutu wolnego prowadzenie dla biało-niebieskich zdobył A. Mokrzycki, a chwile później gospodarze doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym błąd popełniła gnieźnieńska defensywa, a zawodnik Huraganu wykorzystał prezent i strzałem z 10 metrów Mikołaj Witaszyk pokonał Filipa Chrzanowskiego.

Kolejny mecz sparingowy piłkarze Mieszka rozegrają w sobotę 24 lipca o godz.11:00 Na boisku w Wągrowcu przeciwnikiem biało-niebieskich będzie zespół Victorii Września.

Skład Mieszka: Chrzanowski - Bereźnicki, Urbaniak (70 Sobczak), Jackowiak, Gumienny - Kriger (50 Ligierski) Ł. Mokrzycki(46 Kujawa), Gąsiorowski, Nowak, Kupczyk (46 Chęciński ) - A. Mokrzycki

Skład Huraganu: Raszewski - Andersz, M. Kosmaczewski, Watras, M. Kwiatkowski - Andrusieczko, Gocałek, Cieśla, P. Jóźwiak - Miążek, Witaszyk. Ponadto zagrali: Szafran (br), D. Kosmaczewski, Napieralski, Ł. Jóźwiak, Darzecki.