Siódme zwycięstwo Basketek

2010-01-11

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligii kadetek w sezonie 2009/2010 zapisały na swoim koncie koszykarki TS Basket MOS Gniezno. Tym razem podopieczne Marka Szczepanowskiego po przewie świąteczno-noworocznej udały się do Poznania, gdzie zmierzyły się w niedzielę, 10 stycznia, pod koszem z miejscową ekipą MUKK Nati.

Spotkanie mimo bardzo zaciętego przebiegu, gdzie prowadzenie zmieniało się jak w przysłowiowym kalejdoskopie, zakończyło się na szczęście zwycięstwem gnieźnianek, które zapewniły sobie w końcówce meczu. Od stanu 62:55 dla przeciwniczek przez ostatnie 3 minuty nie straciły punktów, ale za to dorzuciły 11 oczek do swojego wyniku i wygrały mecz różnicą 4 punktów. Ostatecznie spotkanie pomiędzy MUKK Nati Poznań a TS Basket MOS Gniezno zakończyło się wynikiem  62:66  w kwartach 15:12, 15:15, 15:20 i 17:19.

Na uwagę zasługuje w tej potyczce udany powrót do gry w zespole TS Basket MOS Gniezno, po chorobie, po ponad miesięcznej przerwie, Wiktorii Kulpińskiej. Niestety w 4 kwarcie meczu odniosła ona kontuzję dłoni (złamany palec) i czeka ją kolejna 4 tygodniowa przerwa w treningach i grze. Dodatkowo w dniu meczu Wiktoria Kulpińska obchodziła swoje 16-te urodziny.