Skandaliczne zachowanie kibiców z Witkowa i porażka zawodników Mieszka

2013-05-19

Pierwsza porażka zawodników KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2002) uczestnicząca w rozgrywkach poznańskiej ligi Orlik E1 gr. 1. Drużyna Mieszka udała się w sobotnie popołudnie 18 maja na mecz do Witkowa.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem drużyny z Witkowa. Pierwsza część spotkania to wyrównany pojedynek, który obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych lecz niestety nie wykorzystanych przez obie drużyny. Na drodze piłki do bramki stawali bramkarze i słupki, dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy zawodnikom gospodarzy udało się pokonać dobrze broniącego Jakuba Stachowiaka (1:0).

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bardzo dobrych sytuacji dla zespołu Mieszka, lecz żadnemu z zawodników nie udało się zdobyć bramki. Następne minuty to walka przede wszystkim z narastającym wiatrem dzięki któremu zawodnicy z Witkowa z dużą łatwością mogli oddawać celne strzały w kierunku bramki Mieszka. Po kilku dobrych interwencjach bramkarskich, następne dwa uderzenia nie był już w stanie obronić bramkarz Mieszka (3:0). Zawodnicy Mieszka mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji nie zdobyli gola. Drużyna z Witkowa zdobyła jeszcze trzy bramki po błędach obrońców i spotkanie to zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy (6:0).

Podczas tego meczu doszło do skandalicznego zachowania miejscowych kibiców i byłego trener piłki nożnej przebywającego na trybunach, którzy widząc nieporadność swojej drużyny na początku drugiej połowy zaczęli obrażać i naśmiewać się z naszych zawodników oraz trenera używając również niecenzuralnych określeń. Zachowanie to negatywnie wpłynęło na postawę naszych zawodników podczas gry. Kibice z Witkowa nie po raz pierwszy w tak skandaliczny sposób zachowywali się podczas meczy na swoim boisku. Dzieci w tym wieku mają się bawić i cieszyć z gry w piłkę, a nie stresować fatalnym zachowaniem kibiców.

OKSIR-ORLIK Witkowo - KS Mieszko II Gniezno  6-0 (1-0)

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.),Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Kacper Kaczmarek, Marcel Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Gabriela Zakrzewska, Dawid Fiałkowski, Gabriel Tomczak, Przemysław Krawczyński, Patryk Cieślewicz, Nikodem Danielewicz. Trener: Tomasz Zakrzewski

Następne spotkanie Mieszko II Gniezno rozegra dopiero 1 czerwca o godz.11:00 z drużyną Huraganu Pobiedziska.