Smoki znów górą - kolejna porażka UKS Medan na własnym terenie

2011-03-06

W niedzielne popołudnie w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego doszło do spotkania w ramach rozgrywek II Ligi Futsalu pomiędzy Medanem Gniezno a Red Dragons Pniewy. Goście byli na pewno faworytami w tym meczu i udowodnili to wygrywając 5:3.

Początek spotkania to akcje podbramkowe z obu stron. W 5 minucie zawodnicy Medanu chcieli stworzyć akcję, ale udanym przechwytem popisał się Szymon Piasek, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Medanu. Minutę później goście po raz kolejny zdobyli bramkę. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Ozorkiewicz.  Biało – zieloni próbowali odrobić stratę, ale Adrian Dąbrowski nie zamienił na bramkę swojego indywidualnego rajdu i skuteczny kontratak stworzyli zawodnicy Red Dragons i po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ozorkiewicz. Zapowiadało się na pogrom gnieźnieńskiej drużyny, ale w 8 minucie nadzieję przywrócił Piotr Papierowski, który silnym strzałem przy słupku zaskoczył bramkarza gości. Na kolejnego gola kibice musieli czekać do 14 minuty, kiedy to strzałem po ziemi popisał się Dawid Gąsiorowski. Nie minęła minuta od tego trafienia, a gnieźnianie doprowadzili do remisu i w ten sposób gra zaczęła się od nowa. Bramkę zdobył Piotr Papierowski po świetnym wystawieniu piłki przez szesnastoletniego Szymona Sanoka. Obie drużyny stwarzały jeszcze wiele sytuacji, ale kibice w pierwszej części nie zobaczyli już bramek.
 Druga połowa to gorsza gra Medanu. Biało – zieloni wyszli jakby w letargu. Ospałość tą wykorzystali goście. Najpierw w 28 minucie bramkę zdobył Rafał Gnybek a cztery minuty później piątą bramkę dla Smoków zdobył grający trener Łukasz Frajtag. Zawodnicy Medanu próbowali odrabiać straty, ale w tej części gry nic im nie wychodziło. Końcówka meczu to dość nie sportowa gra zarówno gnieźnian jak i gości. Ci drudzy bardzo wyraźnie prowokowali zawodników z Gniezna. Kilka razy sędzia musiał wkraczać, aby rozdzielić zawodników.
 Kolejne spotkanie nie udane w wykonaniu podopiecznych Piotra Siudzińskiego. Ten sezon praktycznie już można spisać na straty. Gnieźnianom pozostało jeszcze kilka spotkań w lidze, gdzie na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Skład Medanu: Paweł Fieger – bramkarz, Piotr Papierowski, Krzysztof Sosna, Dawid Gąsiorowski, Adrian Dąbrowski, Szymon Sanok, Marcin Wośkowiak, Bartosz Pluta, Piotr Nowak, Grzegorz Budasz, Piotr Stefankiewicz.