Sobotnio niedzielne rozgrywki tenisa stołowego...

2010-11-21

Porażki  w ekstraklasie po walce. Magda Górowska pokonała Natalię Partykę
W miniony weekend do Gniezna przyjechały czołowe kluby w meczach ekstraklasy kobiet. W sobotę przeciwnikiem Stelli Niechan Gniezno był zespół Gorzovii Gorzów. Mecz rozpoczął się obiecująco po zwycięstwie Magdaleny Górowskiej 3:0 nad Magdą Sikorską po ładnej ofensywnej grze. W drugiej grze Natalia Bąk nie dała rady Chińce Liu Li ulegając 0:3. Paulina Klimas z kolei dzielnie walczyła z Martą Smętek , w obu pierwszych setach mając piłki setowe przegrywając jednak 0:3 W ostatnim meczu liderek Magda Górowska nie sprostała Chińce Liu Li z wynikiem 0:3, tym samym końcowy wynik 3:1 dla Gorzovii.

W niedzielę Stelistki uległy  drużynie SKTS Sochaczew również 1:3. Atrakcją tego meczu był występ znanej aktualnej Mistrzyni Świata niepełnosprawnych, dwukrotnej Złotej Medalistce Paraolimpidy, reprezentantki kraju Natalii Partyki.

Przed meczem odbyła się uroczystość wręczenia trenerowi Stelli –Tadeuszowi Nowakowi statuetki, wyróżnienia  „Trenera Roku 2010 Wielkopolski”.

Mecz rozpoczął się zupełnie sensacyjnie od zwycięstwa Magdy Górowskiej z utytułowaną Natalia Partyką 3:1. Od samego początku skoncentrowana i dopingowana przez publiczność Górowska  w pierwszych dwóch setach zdecydowanie dominowała na stole wygrywając 11:5 i 11:8. Kiedy w trzecim Partyka uspokoiła grę wygrywając 11:6 wydawało się że niespodzianki nie będzie. Jednak w trzecim secie stelistka zaskoczyła dużą dokładnością i rotacją prowadząc 4:0, do końca dowiozła zwycięstwo 11:5. W drugim pojedynku Natalia Bąk nie znalazła sposobu na agresywnie grającą Chinkę Zhao Xia ulegając 0:3. Później Paulina Klimas bez walki oddała grę wicemistrzyni Czech Hanie Bartosewej 0:3. Ostatnia gra liderek obu zespołów przysporzyła dużych emocji, szczególnie w pierwszych dwóch setach w których Magda miała piłki setowe. Szkoda szansy. W trzecim secie grająca po chińsku Zhao pokazała ogromny kunszt tenisa stołowego. Oba mecze na pewno mogły się podobać bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Pokazały też o fundamentalnej roli Chinki w każdej drużynie. Po sześciu meczach Stelisti bez punktu zajmują wspólnie przedostatnie z drużyną Jedynki Łódź. Do meczu tych drużyn dojdzie w połowie grudnia.

Porażka  rezerw  Stelli z Gdańskiem
Równolegle w sobotę z meczem ekstraklasy druga drużyna Stelli Niechan Gniezno grała kolejny mecz o mistrzostwo II ligi tenisa stołowego. Tym razem przeciwnikiem był lider tabeli GKTS Gdańsk. Od samego początku gry były niezwykle wyrównane, jednak wszystkie końcówki jak na złość były przegrywane. I Karolina Smelkowska , która powróciła do gry po dwóch latach przerwy, i  Monika Jacek, Martyna Urbaniak , Magda Wysocka, dwie gry deblowe przegrywały swoje pojedynki, po 2:3. Ostatecznie końcowy wynik 1:9 jest zdecydowanie za wysoki. Jedyny punkt zdobyła Sara Operman wygrywając ze Stawicką.