Sparing: Lechita Kłecko - Pelikan Niechanowo

2013-03-12

Słabo wypadł przedostatni przed ligową inauguracją mecz kontrolny zespołu Pelikana. Niechanowianie przegrali w niedzielę w Wągrowcu z Lechitą Kłecko 1:3.  Za dwa tygodnie taka postawa nie może się już powtórzyć.

Żadnym usprawiedliwieniem słabej postawy podopiecznych trenerów Sytka i Zamiara nie mogą być nawet katastrofalne warunki, w jakich ten test mecz się odbył. Sztuczna murawa wągrowieckiego OSiR-u zasypana była sporą warstwą śniegu i jedynym skutecznym stylem, jaki w tych warunkach przynosił efekty, była gra na zasadzie „kopnij goń”. Taki styl nie był obcy Lechicie i szybko znalazło to odzwierciedlenie w przebiegu spotkania.

Już na samym początku, w 4. minucie, Mateusz Kryger wyprowadził kłecczan na prowadzenie. Potem gra przypominała bezładną kopaninę, aż w 37. minucie do remisu strzałem z rzutu wolnego doprowadził Norbert Szklarz. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza odsłona niedzielnego spotkania.

W drugiej połowie było jeszcze więcej przypadkowości w poczynaniach obu ekip. Zdecydowanie skuteczniejsi okazali się jednak kłecczanie, którzy zdołali strzelić dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Pięć minut po wznowieniu Roberta Prawniczaka strzałem z rzutu wolnego pokonał Michał Michalski, a w 87. minucie Bartosz Kubalewski ustalił wynik tego meczu na 3:1 dla Lechity.

Niedzielna przegrana była czwartą porażką zielono-czarnych w ósmym spotkaniu sparingowym. Na szczęście to tylko mecz kontrolny, który jednak dostarczył wiele materiału do przemyśleń i analizy. W szeregach Pelikana w tym spotkaniu zabrakło Zbigniewa Kościańskiego, Mariusza Wojciechowskiego oraz Sławomira Ruteckiego.

Za tydzień nasz zespół zagra po raz ostatni przed ligową inauguracją. Naszym rywalem będzie ekipa czwartoligowych Zjednoczonych Trzemeszno. Mecz odbędzie się na naturalnej murawie w Czerniejewie.

Bramki: Mateusz Kryger (4\'), Michał Michalski (50\'), Bartosz Kubalewski (87\') – dla Lechity, Norbert Szklarz (37\') – dla Pelikana

Pelikan w składzie:: Zbigniew Ratajczak (46\' Prawniczak) – Jalowski, Steinke, Kaszyński (50\' Winkel), Stachowiak (46\' Robaszkiewicz) – Szklarz, Bogucki (70\' Kościański), Goździewski, Chopcia, Wiśniewski (65\' Kruczyński) - Staniszewski