Sparingi UKS Medan Girls przed Rundą Wiosenną III Ligi Kobiet

2012-04-15

Niespełna tydzień pozostał do rozpoczęcia rundy wiosennej III Ligi Kobiet, pierwszy mecz dziewczęta z UKS MEDAN GNIEZNO GIRLS rozegrają na wyjeździe, gdzie będą podejmowane przez Zjednoczonych Kaczory, 21 kwietnia o godzinie 13.

Dobiegł końca okres przygotowawczy do rozgrywek ligowych, a na jego zakończenie sztab szkoleniowy Medanu, postanowił sprawdzić zawodniczki w dwóch meczach sparingowych. W sobotę 14 kwietnia na boisku w Kicinie, został rozegrany pierwszy mecz kontrolny z zespołem JURANDA KOZIEGŁOWY. Piękna, słoneczna pogoda, urokliwie położone boisko w pobliżu lasu, oraz miła atmosfera stworzona przez oba zespoły, sprzyjała rozegraniu meczu piłkarskiego. Pierwsze minuty spotkania, to przede wszystkim oswajanie się z murawą boiska i przestawienie się przez nasze zawodniczki z hali na trawę. Bardzo szybko zaadaptowały się do nowych warunków gry i zaczęły realizować założenia taktyczne ustalone przez trenera.  Nasze dziewczyny narzuciły swój styl gry i zdecydowanie dominowały na połowie przeciwnika, konstruując szybkie ataki i oddając strzały w kierunku bramki, lecz niestety brakowało precyzji i „zimnej krwi” w wykończeniu akcji. Dopiero w 10 minucie po składnej akcji Marty Kaczmarczyk, przeprowadzonej środkiem boiska, bramkę dla gnieźnianek zdobywa Paula Kulig.  W pierwszej połowie meczu, oglądaliśmy jeszcze wiele świetnie rozegranych ataków skrzydłami, lecz nasze napastniczki nie potrafiły ich wykończyć i  umieścić piłki w siatce. Na przerwę Medan schodził z jednobramkowym prowadzeniem. Druga część spotkania to zupełnie inny obraz gry gnieźnianek. Od pierwszych minut, szybka i zdecydowana gra, dokładne podania i już w drugiej minucie indywidualny rajd prawym skrzydłem przeprowadza Paula Kulig, pokonuje bramkarkę Juranda, i zdobywa drugą bramkę. Cały zespół „dostaje wiatru w żagle” i już w następnej minucie dokładnym podaniem od Pauli Kulig zostaje obsłużona Marta Kaczmarczyk, która umieszcza piłkę w siatce, podwyższając wynik na 0 do 3. Medan cały czas naciska przeciwnika, zamykając go na własnej połowie, i po dwóch minutach Beata Kaczmarczyk przeprowadza szybką akcję środkiem boiska, dogrywając piłkę do Marty, futbolówka odbija się od kępy trawy, a Marta strzałem z półwoleja zdobywa piękną bramkę z 15 metrów. W tym momencie, nastąpiło lekkie rozluźnienie w szeregach Medanu i jedna z zawodniczek Juranda wykopuje wysoko piłkę, która przy zaskoczeniu bramkarki lobuje ją i ląduje w bramce. Gnieźnianki po stracie bramki, ponownie konstruują zdecydowane ataki i w ciągu pięciu ostatnich minut meczu, aplikują gospodyniom  4 bramki. Pierwszą zdobywa Beata Kaczmarczyk przy asyście Weroniki Kęczkowskiej, na 1-.5 Następną zdobywa Marta Kaczmarczyk, asysta Beata Kaczmarczyk. W minutę później błąd w obronie wykorzystuje ponownie Marta i zdobywa w meczu swoją czwartą bramkę. A ostatecznie wynik spotkania na 1 – 8 przypieczętowuje Paula Kulig strzelając hat-tricka przy asyście Marty.

Drugi sparing został rozegrany w niedzielę 15 kwietnia w Środzie Wielkopolskiej z w-ce liderem tabeli III Ligi Polonią. Pogoda niestety nie sprzyjała zawodniczkom, przez cały mecz padał rzęsisty deszcz. Pierwsze minuty meczu, to akcje ofensywne obu zespołów, przenoszone z jednej na drugą połowę boiska. Ostra walka w środkowej części i wiele szybkich akcji indywidualnych przeprowadzanych przez Beatę Kaczmarczyk. Tego dnia, ta zawodniczka była głównym kreatorem gry w środkowej części boiska, popisywała się świetnym dryblingiem oraz dokładnymi podaniami, którymi obsługiwała Martę Kaczmarczyk lub Paulę Kulig. Już w 8 minucie spotkania po sprawnie przeprowadzonym ataku prawym skrzydłem, Paula Kulig pokonuje bramkarkę gospodyń i gnieźnianki obejmują prowadzenie 0 – 1. W dwie minuty później, ponownie Paula Kulig znajduje się sam na sam z bramkarką Polonii, lecz niestety posyła piłkę ponad poprzeczką bramki. Pierwsza połowa meczu, to zdecydowana dominacja Medanu w posiadaniu piłki i konstruowaniu ataków. Wynik do przerwy 0 – 1/

W drugiej połowie meczu, pierwsze minuty to zmasowane ataki gospodyń na bramkę Medanu, lecz dobra gra obrony i bramkarki Oli Blige, ratują gnieźnianki przed utratą gola. Dopiero po 10 minutach gry gnieźnianki, wychodzą spod pressingu Polonii i rozpoczynają kontrataki. Niestety nie potrafią zamienić ich na bramki. W jednym z szybkich kontrataków Paula Kulig, wychodząc na „czystą pozycję”, zmierzając do bramki zostaje sfaulowana w polu karnym przez obrońcę, lecz niestety sędzia nie dyktuje „jedenastki”, tylko wskazuje ful w drugą stronę. Ale cóż rzeczywistość polskiego sędziowania. Do końca spotkania gra toczyła się w większości przy przewadze gospodyń, lecz wynik spotkania nie uległ zmianie i ostatecznie, gnieźnianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa 0 – 1.

Skład MEDANU: bramkarze – Aleksandra Blige, Angelika Bartczak, Kapitan - Patrycja Marcinkowska, Beata Kaczmarczyk, Paulina Bartczak, Marta Kaczmarczyk, Joanna Kaczmarczyk, Paula Kulig, Alicja Komornicka, Weronika Kęczkowska, Kinga Góral, Paulina Sakowska, Martyna Oelke, Oliwia Linkowska.