Start 1954 Gniezno gromi u siebie zespół Poloni Środa Wielkopolski

2013-09-11

We wtorek 10 września w meczu zaległym z 2 kolejki rozgrywek Mistrzostw Polski seniorów hokeja na trawie I ligi, zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie imieniem Alfonsa Flinika drużynę Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie, które od początku toczyło się pod wyraźne dyktando gospodarzy zakończyło się ich zdecydowanym zwycięstwem w stosunku 9:1.

Podopieczni Jakuba Stranza, na prowadzeni 1:0 w meczu wyszli już w 3 minucie. Po egzekwowanym krótkim rogu bramkarza Poloni Środa Wlkp. pokonał Marcin Grotowski. W 15 minucie było już 2:0 dla laskarzy Startu 1954 Gniezno, po zdobytej bramce przez Michała Kasprzyka. Do końca pierwszej poły meczu gnieźnianie zaaplikowali gościom jeszcze dwie bramki przy okazji nie tracąc żadnej autorami, których okazali się w 17 minucie Arkadiusz Brożek oraz w 20 minucie Marcin Grotowski. I pierwsza połowa wtorkowego meczu w Gnieźnie, zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem gospodarzy 4:0. Po zmianie stron podopieczni Jakuba Stranza, kontynuowali festiwal strzelecki zdobywając kolejne pięć bramek przy jednej tylko straconej. Piątą bramkę dla gnieźnian tuż po wznowieniu gry zdobył w 47 minucie Łukasz Kurowski a dwie minuty później Start 1954 Gniezno z gośćmi z Środy Wlkp. prowadził 6:0 po celnym trafieniu Mateusza Ciężkiego. W 52 minucie czerwono-czarni zdobyli siódmą bramkę w meczu, której autorem okazał się tym razem w zespole gnieźnieńskim Błażej Zieliński. Bramkę kontaktową a co za tym idzie honorową gościom z Środy Wlkp. udało się zdobyć dopiero w 61 minucie autorem jej okazał się Tomasz Banaszak. W końcówce meczu gnieźnianom udało się jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza gości w 64 minucie uczynił to Marcin Grotowski a w 68 minucie Mateusz Ciężki. I spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem laskarzy Startu 1954 Gniezno w stosunku 9:1.

Po dwóch kolejkach spotkań Start jest liderem zmagań przed Grunwaldem Poznań, Wartą Poznań i AZS PP Poznań – wszystkie zespoły mają w swych dorobkach po 6 punktów. Na kolejny mecz gnieźnianie wyjadą w najbliższą niedzielę 15 września do Poznania gdzie o 16.00 zagrają z tamtejszą Wartą.