Start 1954 Gniezno powalczy o miejsca 5-8

2010-06-09

Już w ten weekend (11-12.06) drużyna Startu 1954 Gniezno, rozpocznie walkę o końcowe miejsca w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski w hokeju na trawie seniorów w dobiegającym sezonie 2009/2010. Podopieczni Wojciecha Jankowskiego w kolejnej rundzie play-off powalczą o miejsca 5-8 mając za przeciwnika ekipę LKS Rogowo.

Gnieźnianie tak znakomicie spisujący się w rundzie zasadniczej rozgrywek pierwszej ligi hokeja na trawie mężczyzn w miniony weekend zaprzepaścili awans do rundy półfinałowej. Szansę swoją o wejście do finałowej czwórki drużyna Startu 1954 Gniezno zaprzepaściła w ten weekend 4-6 czerwca, w ćwierćfinałowym trójmeczu gdzie za przeciwników miała ekipę AZS AWF Poznań przegrywając go 2:1. A jak do tego doszło.

W pierwszym meczu, do którego doszło w piątek 4 czerwca w Poznaniu lepszymi okazali się gospodarze czyli ekipa ASZ AWF wygrywając tą potyczkę 3:2. Bramki dla AZS AWF Poznań zdobyli: Kozłowski Piotr 1(4kr), Ferenc Maciej 1(26) i Górny Tomasz 1(59). Dla Start 1954 Gniezno bramki strzelali: Grotowski Robert 1(23kr) i Grotowski Marcin 1(41). W rewanżu, do którego doszło już w sobotę 5 czerwca w Gnieźnie lepszymi okazali się czerwono-czarni wygrywając 4:2. Bramki dla Startu 1954 Gniezno zdobyli: Wejerowski Maciej 1(21kr), Mikuła Piotr 1(38),Gromadzki Mariusz 1(44kr) i Szymański Aleksy 1(60). Dla AZS AWF Poznań bramki strzelili: Bratkowski Filip 1(4) i Oszyjczyk Szymon 1(67k). W tym układzie konieczne było rozegranie trzeciego, decydującego spotkania dającego odpowiedź, która z drużyn znajdzie się w finałowej czwórce. W niedzielnym meczu, który ponownie odbył się w Gnieźnie pierwsi na prowadzeni wyszli akademicy. W 6 minucie do bramki gnieźnieńskiej trafił Szymon Oszyjczyk. Jeszcze przed przerwą do wyrównania 1:1 doprowadził w zespole czerwono-czarnych Robert Grotowski. Po zmianie stron to gnieźnianie wyszli na prowadzenie. W 42 minucie gry bramkarza akademików pokonał Piotr Baniewicz. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się mecz i to startowcy wywalczą awans do finałowej czwórce Mistrzostw Polski w hokeju na trawie seniorów w dobiegającym sezonie 2009/2010. W 51 minucie meczu bramkę na 2:2 dla AZS AWF zdobył Tomasz Górny. W tym przypadku musiano zastosować konkurs karnych zagrywek. W serii karnych zagrywek lepszymi okazali się goście z Poznania zdobywając dwie bramki, podczas gdy gnieźnianom nie udało się to ani razu.

W tym układzie do finałowej czwórki obok Grunwaldu Poznań, Pocztowca Poznań, Pomorzanina Toruń awansowała drużyna AZS AWF Poznań. A drużynie Startu 1954 Gniezno pozostała walka w kolejnej rundzie play-off o miejsca od 5-8 z zespołem LKS Rogowo.

Na koniec należy nadmienić iż drużyna, która po zakończeniu rozgrywek play-off zajmie ósme miejsce walczyć będzie o utrzymanie w I lidze ze Stellą Gniezno.

W nadchodzący weekend czekają nas kolejne mecze fazy Play-Off. Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę godzin oraz gospodarzy poszczególnych spotkań.

godz.14.00 KS Warta Poznań – LKS Gąsawa

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Mecze trwają dwa razy 35 minut. W przypadku remisu zarządzana jest dogrywka 2 x 7,5 min i stosowana jest zasada "złotej bramki". Jeżeli dogrywka też nie przyniesie rozstrzygnięcia następuje konkurs karnych zagrywek wg. zasad stosowanych w meczach rundy zasadniczej.