Start 1954 gromi w derbach Miasta Gniezna zespół Stelli - Foto relacja

2012-12-09

W minioną weekend 8i 9 grudnia zainaugurowane zostały zmagania Mistrzostw Polski mężczyzn w hokeju halowym w sezonie 2012/2013. W niedziele, 9 grudnia, w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego odbył się  derbowy pojedynek pomiędzy Stellą a Startem 1954. Spotkanie, które przebiegało w dość szybkim tempie zakończyło się zwycięstwem Startu 1954, który rozgromił Stellę aż 10:3.

A jak do tego doszło. Gospodarze czyli Stella objęli prowadzenie w  9 minucie po trafieniu  Mateusza Koniecznego.  Sześć minut później wyrównał z „krótkiego rogu” zawodnik Startu 1954 Mariusz Gromadzki notabene kapitan czerwono-czarnych. Kolejny karny strzał różny na bramkę zamienił w 21 minucie Marcin Grotowski, a wynik pierwszej połowy na 1:3 dla Startu 1954 ustalił Mariusz Gromadzki ponownie skutecznym umieszczeniem piłki w bramce Stelli po egzekwowanym „krótki róg” przez czerwono-czarnych. Startowcy mogli prowadzić  jeszcze wyżej po pierwszych trzydziestu minutach pierwszej połowy meczu derbowego, ale Mariusz Gromadzki i Arkadiusz Brożek po jednym razie piłką trafili w słupek.

Po zmianie startowcy nadal atakowali i zdobywali bramki . Ostrzał bramki Stelli w drugiej połowie rozpoczął  Paweł Tubacki po akcji z Marcinem Grotowskim. W 36 minucie piątego gola dla  Startu 1954  zdobył Marcin Grotowski po indywidualnej akcji lewym skrzydłem. Pięć minut później na 1:6 podwyższył Maciej Wejerowski. Ambitna postawa gospodarzy zaowocowała w 46 minucie zdobyciem drugiego gola przez Dawida Majewskiego, ale hat-trick Roberta Grotowskiego wykonany w ciągu pięciu minut pozbawił stellistów złudzeń. W międzyczasie trzeciego gola dla Stelli zdobył Hubert Grotowski, ale ostatecznie wynik spotkania na 3:10 ustalił w 59 minucie Grzegorz Jankowski kończąc trójkowa akcję zespołu Startu.