Start 1954 na wyciągniecie ręki jest bliżej pierwszej czwórki

2011-05-23

Uczniowski Klub Hokejowy  Start 1954 Gniezno perfekcyjnie wykorzystał szansę utrzymania się na czwartym miejscu w tabeli ligowej. Czerwono-czarni w walce o prawo udziału o końcowe medale Mistrzostw Polski w hokeju na trawie w trwającym sezonie 2010/2011 pokonali zdecydowanie na własnym boisku GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w niedzielę 22 maja innego kandydata do pierwszej czwórki rewelację rozgrywek Wartę Poznań w stosunku 5:0.

Podopieczni trenera Jakuba Stranza na prowadzenie 1:0 w niedzielnym spotkaniu wyszli już w 7 minucie gry. Bramkarza gości pokonał Piotr Mikuła. Do przerwy gnieźnianie zdobyli jeszcze jedną bramkę a było to w 35 minucie gry. Tym razem bramkarza Warty po egzekwowanym, krótkim rogu pokonał Marcin Grotowski. Po zmianie stron czerwono-czarni swoim rywalom zaaplikowali jeszcze trzy bramki. Najpierw na 3:0 prowadzenie podwyższył swojej drużyny w 44 minucie Michał Poltaszewski. Potem w 61 minucie z egzekwowanego, krótkiego rogu bramkarza warciarzy pokonał Marcin Grotowski. I na koniec piątą bramkę dla Startu 1954 Gniezno w 65 minucie gry zdobył Szymon Kosicki.

Niedzielne zwycięstwo jeszcze nie gwarantuje Startowi pozostania w czołowym kwartecie i walki w  play off o medale. Gnieźnianie mają wprawdzie trzy punkty przewagi nad piątym KS AZS AWF Poznań, ale i ujemny (minus 6) bilans bramkowy. Choć w ostatniej kolejce rundy zasadniczej będą gospodarzami meczu z liderem i obrońcą tytułu – zespołem WKS Grunwald Poznań, to aby przypieczętować czwarte miejsce w tabeli ligowej mecz ten musieliby przynajmniej zremisować to spotkanie przy jednoczesnej wygranej AZS  AWF Poznań z LKS Rogowo. Będzie o to bardzo trudno zadanie przed czerwono-czarnymi jednak jest to do wykonania. .

Niemal do zera po niedzielnej serii mistrzowskiej zmalały szanse na utrzymanie się w gronie najlepszych drużyn I ligi innej gnieźnieńskiej drużyny czyli KS Stelli. Po porażce u siebie w miniony piątek w zaległym meczu z LKS Gąsawa 1:3 w Toruniu miejscowy Pomorzanin rozgromił outsidera tegorocznych rozgrywek aż 9:0. Po tej porażce Stella Gniezno zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli co jest jednoznaczne z tym że drużyna ta automatycznie pożegna się z I ligą. Stellę Gniezno może jednak uratować tylko wygrywana z Pocztowcem w Poznaniu co nie będzie łatwym zadaniem przy jednoczesnej porażce Polonii Środa Wielkopolska u siebie z Wartą Poznań.

Wyniki niedzielnych meczy 22.05.2011

KS AZS AWF Poznań - KS Polonia Środa Wlkp.  6-1 (3-0)
KS AZS AWF Poznań: Zimnicki Dawid 1(9),Dembny Krystian 1(10),Oszyjczyk Szymon 2(20,55),Pacanowski Artur 1(50),Górny Tomasz 1(60),
KS Polonia Środa Wlkp.: Krysztofiuk Jakub 1(66kr),

UKH Start 1954 Gniezno - KS Warta Poznań  5-0 (2-0)
UKH Start 1954 Gniezno: Mikuła Piotr 1(7),Grotowski Marcin 2(35kr,61k),Poltaszewski Michał 1(44kr),Kosicki Szymon 1(65),

KS Pomorzanin Toruń - KS Stella Gniezno  9-0 (6-0)
KS Pomorzanin Toruń: Kunklewski Michał 3(13,41,65),Kamiński Rafał 1(19),Makowski Krystian 2(22k,35),Szrejter Rafał 2(25,50),Zielinski Maciej 1(29),

KS Pocztowiec Poznań - LKS Rogowo  4-3 (1-0)
KS Pocztowiec Poznań: Rachwalski Dariusz 2(21kr,48),Siejkowski Mateusz 1(38),Każmierczak Wojciech 1(55),
LKS Rogowo: Kozłowski Piotr 1(45),Karpiński Tomasz 1(57),Krokosz Adrian 1(65),

WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa  8-1 (3-0)
WKS Grunwald Poznań: Petrykowski Patryk 1(9),Dutkiewicz Tomasz 2(13kr,58kr),Marcinkowski Tomasz 2(32,44),Stasiak Jarosław 1(48),Chalamski Adrian 1(54),Mikuła Artur 1(70),
LKS Gąsawa: Wrzesiński Maciej 1(56kr),