Start 1954 po raz drugi lepszy w derbach Miasta Gniezna

2013-01-13

W niedziele, 13 stycznia, w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego doszło do rewanżowego pojedynku derbowego w ramach Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym pomiędzy Startem 1954 a Stellą w trwającym sezonie 2012/2013. Spotkanie, które przebiegało w dość szybkim tempie zakończyło się zwycięstwem Startu 1954, w stosunku 11:3. Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszym mezcu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie sezonu zasadniczego górą również byli laskarze Startu 1954, którzy wygrywali tamten spotkanie  10:3.

A jak do tego doszło że laskarze Startu 1954 po raz drugi w derbach na szczeblu Miasta Gniezna okazali się lepsi od hokeistów Stelli Gniezno. Czerwono-czarni występujący w roli gospodarzy objęli prowadzenie już w 1 minucie meczu. Bramkarza Stelli pokonał Marcin Grotowski. Osiem minut później Start 1954 Gniezno prowadził już 2:0, po bramce zdobytej przez Mariusza Gromadzkiego. Trzecią bramkę dla czerwono-czarnych zdobył w 11 minucie Damian Szymański. A na 4:0 dla Startu 1954 Gniezno podwyższył Mariusz Gromadzki w 20 minucie meczu. Minutę po zdobyciu czwartej bramki podopieczni Jakuba Stranza prowadzili 5:0 po bramce strzelonej z egzekwowanego krótkiego rogu przez Pawła Tubackiego. W 24 minucie było już 6:0 dla Startu 1954 Gniezno po bramce Marcina Grotowskiego a minutę później prowadzenie czerwono-czarnych na 7:0 podwyższył Grzegorz Jankowski. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową dla Stelli Gniezno strzelił Hubert Grotowski zmniejszając prowadzenie Startu 1954 Gniezno do 7:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsze połowa meczu derbowego pomiędzy Startem 1954 Gniezno a Stellą Gniezno.

Po zmianie stron w spotkaniu zdobyto jeszcze sześć bramek z tym że cztery zapisali na swoim koncie laskarze Startu 1954 Gniezno a dwie Stelli Gniezno. W tej części meczu na listę strzelców w zespole Startu 1954 Gniezno wpisali się: Arkadiusz Brożek (36), Robert Grotowski (49), Paweł Tubacki (50) i  Marcin Grotowski (54). Dla pokonanych po bramce na swoim koncie zapisali: Hubert Grotowski (46) i Marcin Lewartowski (60). Ostatecznie spotkanie derbowe pomiędzy Startem 1954 Gniezno a Stellą Gniezno zakończyło się zwycięstwem czerwono-czarnych w stosunku 11:3.

Kolejnymi przeciwnikami drużyn Startu 1954 Gniezno i Stelli Gniezno będą ekipy z Poznania. Start 1954 w poniedziałek 21 stycznia o godzinie 18.30 podejmować będzie Grunwald Poznań. Z kolei Stella Gniezno w piątek 25 stycznia zmierzy się o godzinie 20.00 z AZS AWF Poznań. Oba spotkania rozegrane zostaną w gnieźnieńskiej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego.

Skład Start 1954: Trzaskawka - Brożek, Gromadzki - Tubacki - Robert Grotowski, Marcin Grotowski oraz: Damian Szymański, Wejerowski, Ciężki, Kaszyński, Jankowski, Kosicki

Skład Stelli: Wierzbicki (Miś) - Tomczak, Majewski - Lewartowski - Kowalski, Hubert Grotowski oraz: Olszewski, Konieczny, Hełma, Naszko