Start 1954 wygrywa w Rogowie

2011-05-11

Kolejne swoje spotkanie w ramach rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski pierwszej ligi w hokeju na trawie rozegrali laskarze Uczniowskiego Klubu Hokejowego Start 1954 Gniezno. We wtorek 10 maja przeciwnikiem czerwono-czarnych w meczu wyjazdowym była ekipa z Pałuk czyli LKS Rogowo. Mimo wyniku remisowego 2:2 do przerwy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili hokeiści z grodu Lecha pokonując rogowian w stosunku 7:4.

Jaka wspominaliśmy wcześniej w potyczce gnieźnieńsko-rogowskiej po pierwszej połowie był remis 2:2. A bramki dla Startu 1954 Gniezno w tej odsłonie meczu zdobyli Marcin Grotowski w 7 minucie oraz Aleksy Szymański w 21 minucie gry. Dla gospodarzy po bramce zdobytej na swoim koncie zapisali – Paweł Bączkowski w 10 minucie gry oraz Tomasz Karpiński w 12 minucie. Po zmianie stron w meczu padło jeszcze siedem bramek. Z tym że gnieźnianie strzelili ich aż pięć przy tylko dwóch straconych. W tej odsłonie meczu po bramce na swoim koncie zapisali dla laskarzy z grodu Lecha – Marcin Grotowski (39), Aleksy Szymański (65), Maciej Wejerowski (37), Szymon Kosicki (57) i Robert Grotowski (68). Dla Rogowa po bramce strzelili – Adrian Krokosz (42) oraz Piotr Kozłowski (50 z karnego).

Po tym zwycięstwie UKH Start 1954 Gniezno zajmuje w tabeli wysokie czwarte miejsce z dorobkiem zdobytych 28 punktów. Na prowadzeniu Grunwald Poznań (39pkt), przed Pomorzaninem Toruń (37 pkt) i Wartą Poznań (29 pkt)