Starty zawodników GTT Diament-Gosir

2010-06-16

Udana niedziela Triathlonistów klubu GTT Diament - Gosir Gniezno.
Bardzo pracowicie spędzili ubiegłą niedzielę triathloniści klubu Diamnt, gdyż tego samego dnia zostały przeprowadzone dwie imprezy Triathlonowe.

W Szczecinku odbył się Puchar Polski juniorów. Duży sukces odniosła debiutująca w kategorii juniora młodszego ( 16-17 lat) - Izabela Furtak, zdobywając brązowy medal. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców 8 miejsce zajął Kacper Klimacki, natomiast 16-te miejsce zajął Mateusz Ratajczak, a 17-te - Filip Nalewaja.

W kategorii junior ( 18-19 lat) - 8 miejsce wywalczył Maksymilian Robiński, 9-te Jacek Furtak, natomiast Szymon Obuszewski zajął 13-te miejsce.
W zawodach tych startowało ogólnie 110 zawodniczek i zawodników.

W jeszcze lepszych nastrojach wracali zawodnicy z Susza, gdzie odbyły się zawody w Aquathlonie ( pływanie + bieg), w kategorii dzieci i młodzicy.
Zdecydowane zwycięstwo w kat. Młodzik (14-15 lat) odniósł zawodnik naszego klubu - Patryk Scheppler. Pozostałe miejsca to : 9 ty był Michał Szalaty, 11-ty Łukasz Kobyłecki, 12-ty Patryk Pluciński i 13 Michał Czech.
Natomiast w tej samej kategorii, ale wśród dziewcząt ogromną niespodziankę sprawiła Justyna Adamczyk, zdobywając srebrny medal.
W kategorii dzieci (12-13 lat) wśród dziewcząt, 2 miejsce zdobyła Martyna Pietruszewska, 3 miejsce- Alicja Lewandowska, natomiast 4-te miejsce zdobyła Weronika Nowaczyk.
W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców srebro zdobył Eryk Szuba, a 4-ty był Piotr Skupiński, przegrywając po zaciętej walce brązowy medal o 0,4 s.

Również pracowicie zapowiada się kolejny weekend, gdyż zawodnicy klubu Gtt Diament - Gosir w sobotę wystartują w Triathlonie w Lusowie, natomiast w niedzielę w Pucharze Polski w Malborku.