Stella Gniezno blisko ekstraklasy !

2012-05-06

Drużyna tenisistek stołowych Stelli Gniezno zrobiła duży krok do awansu rozgrywek ekstraklasy. W pierwszym wyjazdowym barażowym meczu, przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych miejscowych kibiców stelistki pokonały zespół AZS PWSZ Nysa 6:4. Mecz od początku był bardzo trudny i wyrównany. Rozpoczęło się bardzo dobrze. Magdalena Górowska pokonała 3:0 Izabelę Krawczyk. Jednocześnie na drugim stole wyrównany bój toczyła Karolina Jeleniewska z najlepszą zawodniczką gospodyń Darią Dudzińską , ulegając jednak 2:3. Roksana Załomska przegrywała już 1:2 w setach z Moniką Narolewską , jednak w następnych dwóch setach odblokowała się psychicznie i wygrała cały pojedynek 3:2. Paulina Nowacka wygrała 3:1 z Wiolettą Witkowską i przed deblami zrobiło się 3:1 dla gnieźnianek. Niespodziewanie gładko 3:0 uległa nasza para Górowska-Jeleniewska z bardzo dobrze grającymi Dudzińska-Narolewska. Na szczęście duet Nowacka-Załomska udowodniły, że są najlepszą parą z kompletem zwycięstw w całych rozgrywkach i pokonały 3:1 Witkowska-Krawczyk. Do kolejnych ważnych przystąpiły Załomska i Nowacka. Roksana Załomska choć z trudem pokonała Izabele Krawczyk 3:0. Natomiast Paulina Nowacka grając nieco chaotycznie z duża presją zwycięstwa uległa niewygodnie grającej Dudzińskiej 1:3. Pewnie wygrała swój kolejny mecz Magda Górowska z Narolewska 3:0, natomiast Karolina Jeleniewska uległa 1:3 Witkowskiej. Tak więc zaliczka 6:4, nie przesądza o sukcesie, ale stwarza przewagę psychiczną przed meczem rewanżowym.

Rewanżowy mecz barazowy o awans do ekstraklasy odbędzie się we wtorek 15 maja o godzinie 15.30 w hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy kibiców na ten decydujący pojedynek.