Stella Gniezno pokonuje LKS Rogowo 6:2 - Foto relacja

2013-01-05

W piątkowy wieczór 4 stycznia podobnie jak laskarze Startu 1954 Gniezno, po przerwie świąteczno- noworocznej do walki o kolejne punkty w ramach Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym powrócili zawodnicy Stelli Gniezno. Podopieczni Rafała Grotowskiego w pierwszym meczu w nowym roku 2013 a zarazem przedostatnim z rundy zasadniczej sezonu 2012/2013 podejmowali we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie ekipę z Pałuk – LKS Rogowo. Młodzi stelliści udanie rozpoczęli nowy rok kalendarzowy pokonując swojego rywala 6:2.

Stelliści na prowadzenie 1:0 wyszli już w 3 minucie meczu. Bramkarza gości pokonał z egzekwowanego krótkiego rogu Hubert Grotowski. W 19 minucie było już 2:0 dla Stelli Gniezno tym razem na listę strzelców swojego zespołu wpisał się Marcin Lewartowski. Wynik pierwszej połowy w stosunku 3:0 dla Stelli Gniezno ustalił Hubert Grotowski, pokonując w 30 minucie  bramkarza z Pałuk po egzekwowanym krótkim rogu. Po zmianie stron goście zdobyli gola kontaktowego. W 32 minucie bramkarza Stelli pokonał Filip Sławski. Odpowiedź stellistów na straconą bramkę była natychmiastowa. W 35 minucie prowadzenie Stelli Gniezno na 4:1 podwyższył Dawid Kowalski a w 48 minucie stelliści prowadzili już 5:1 po bramce strzelonej przez Mateusza Koniecznego. W 57 minucie meczu laskarze Stelli Gniezno zdobyli szóstą bramkę. Autorem jej okazał się Hubert Grotowski. Wynik meczu na 6:2 dla Stelli Gniezno ustalił w 59 minucie Karol Przywara, zdobywając tym samym drugą bramkę dla drużyny z Rogowa.

A już w niedzielę 6 stycznia zespół Stelli Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie. W meczu kończącym rundę zasadniczą sezonu 2012/2013 podopieczni Rafała Grotowskiego w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie podejmować będą ekipę  Pomorzanina Toruń.