Stella Gniezno wygrywa z Pocztowcem Poznań

2010-10-03

Stella Gniezno wygrywa z Pocztowcem Poznań. Grunwald za silny dla Startu 1954 Gniezno.
Podobnie jak w minioną niedzielę tak i w tą ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie radziły sobie dwa zespoły gnieźnieńskie. Stella Gniezno na swoim koncie zapisała komplet punktów pokonując po bardzo zaciętym pojedynku u siebie Pocztowca Poznań 5:4, przegrywając do przerwy 3:4. Gorzej poszło Startowi 1954 Gniezno, który został rozgromiony w Poznaniu przez miejscowy Grunwald aż 2:10.

Niedzielne spotkanie Stelli z Pocztowcem od samego początku było dość wyrównane. Pierwsi jednak na prowadzenie wyszli łącznościowcy. W 9 minucie Łukasza Misia pokonał Krzysztof Rachwalski. Trzy minuty później było już 2:0 kiedy to po egzekwowanym krótkim rogu bramkarza Stelli pokonał  Krzysztof Kmiec. W 13 minucie goście z Poznania prowadzili już 3:0 po tym jak celnie do bramki stellistów trafił  Dariusz Rachwalski. Stracone trzy bramki nie podłamały jednak stellistów, którzy rzucili się do ataku i odrabiania strat bramkowych. W 25 minucie gola kontaktowego dla Stelli Gniezno zdobył  Hubert Grotowski. Pięć minut później drugą bramkę strzelił Maciej Majdecki i Pocztowiec prowadził już 3:2. W 33 minucie po krótkim rogu do remisu 3:3 doprowadził Hubert Grotowski. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza odsłona goście z Poznania zdobyli kolejną bramkę, której autorem okazał się Krzysztof Rachwalski. Druga połowa meczu należała już do hokeistów z grodu Lecha Do remisu 4:4 w 49 minucie doprowadził Mateusz Konieczny. Od tej chwili oba zespoły robiły wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się to gnieźnianom. W 60 minucie zwycięskiego gola po krótkim rogu zdobył Hubert Grotowski. Ostatecznie Stella Gniezno pokonała Pocztowiec Poznań 5:4.

W innym niedzielnym pojedynku podopieczni grającego trenera Piotra Mikuły czyli Start 1954 Gnuiezno zmierzył się w Poznaniu z miejscowym Grunwaldem. Od początku inicjatywna na boisku należała do gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 4:1 po bramkach Tomasza Dutkiewicza, Pawła Bratkowskiego, Artura Mikuły oraz Marcina Strykowskiego. Jedyną bramkę dla Startu 1954 w tej części meczu zdobył po krótkim rogu Mariusz Gromadzki. Po przerwie poznaniacy jeszcze bardziej się rozstrzelali i zdobyli aż sześć goli. Gnieźnianie odpowiedzieli jednym celnym trafieniem autorstwa Marcina Grotowskiego. Trzy bramki dla wojskowych w drugiej połowie zdobył Marcin Strykowski, a po jednej dołożyli Artur Mikuła, Jarosław Stasiak i Waldemar Rataj. Ostatecznie Grunwald rozgromił Start 1954 aż 10:2.