Stella Niechan Gniezno - LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 0:3

2011-02-16

Kolejny przegrany mecz w rozgrywkach ekstraklasy kobiet zanotował zespół tenisistek Stelli Niechan Gniezno 15 lutego w hali sportowej II LO w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego. Do Gniezna zawitała czwarta drużyna tych rozgrywek LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Mecz rozpoczął się od pojedynku Natali Bąk z Mają Krzwicką. Od początku był to bardzo wyrównany pojedynek. Przy stanie 2:2 w setach, piąty set rozpoczął się od prowadzenia Krzwickiej, jednak gnieźnianka goniła lecz nie wystarczyło już czasu i uległa 8:11.

W drugim pojedynku Magdalena  Górowska nie potrafiła wyjątkowo jak  na tę waleczną zawodniczkę znaleźć  sposobu na destrukcyjnie grającą Chinkę Wang Ouiang , drugą pod względem skuteczności w ekstraklasie ulegając 0:3. Do trzeciego pojedynku ze strony gospodarzy po raz pierwszy wystąpiła młoda 15 letnia wychowanka Magdalena Wysocka. I w pierwszym secie grając bardzo odważnie prowadziła wyrównaną grę z byłą Mistrzynią Polski Moniką Pietkiewicz,  uległa w końcówce 9:11. W następnych setach doświadczona przeciwniczka nie pozwoliła sobie na żadną niespodziankę i wygrała pewnie kolejne dwa sety.

Kolejny mecz już w sobotę, w Gnieźnie o godz. 16.00 stelistki zagrają z wiceliderem tabeli MKSTS Polkowice.