Stellistki Mistrzyniami Wielkopolski

2010-04-25

W sobotę 24 kwietnia w Poznaniu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Olbrzymi sukces odniosły dziewczyny Stelli Niechan Gniezno wygrywając praktycznie wszystko co było możliwe.

Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski kadetek zdecydowanie zdobyła Magdalena Wysocka pokonując  min. w półfianale Agnieszkę Lipską z Obornik 3:0, a w finale koleżankę klubową Martynę Urbaniak 3:0 . Również w  turnieju drużynowym para Wysocka-Urbaniak wygrała zdecydowanie cały turniej pokonując w finale UKS Oborniki 3:0. Dwie pierwsze zawodniczki i drużyny turnieju awansowały do półfinałów ogólnopolskich.

Blisko awansu był w turnieju chłopców chłopców Jakub Nowak prowadząc w decydujacym secie 9:7 z Michałem Irackim z Obornik, ulegając jednak w końcówce. Podobnie drużyna kadetów: Nowak- Konicki Filip zajęła drużynowo trzecie miejsce, będąc blisko awansu do finału. W turnieju Juniorek finał był wewnętrzna sprawą stelistek ,w którym Sara Operman wygrała z Hanią Poradką 3:0. Wcześniej w półfinale Operman pokonała Joannę Drygas , a Poradka Annę Janik ,obie z pierwszoligowego już klubu LKTS Luboń. I tutaj w zmaganiach drużynowych stelistki zdobyły tytuł Mistrzyń Wielkopolski pokonują ponownie parę z Lubonia: Drygas-Janik 3:1.

Trzecie miejsce zajął drugi zespół Stelli Nichan Gniezno: Sandra Różak-Anna Marciniak pokonując drużynę UKS Smecz Konin. Tym samym drużyna stelistek oraz indywidualnie Sara Operman i Hanna Poradka awansowały do półfinałów, które odbędą się 1 maja w Luboniu. Wsród chłopców na pochwałę zasługuję bardzo dobra gra Michała Nowaka , który zajął wysokie czwarte miejsce pokonując po drodze wielu wyżej notowanych zawodników. Brązowy medal zdobyła natomiast drużyna juniorów: Michał Nowak, Karol Trzaskawka, Mateusz Zamiara wygrywając 3;1 z UKS Oborniki, a wcześniej ulegając minimalnie w walce o finał późniejszym zwycięzcom Polonii Śmigiel 2:3.

Tytuły mistrzowskie juniorek i kadetek świadczą o dobrej pracy szkoleniowej w klubie i daja nadzieję następczyń drużyny pierwszoligowej.