Sukcesy Samuraja w Pucharze Polski Dzieci w Gdyni

2011-06-15

W dniach 11-12 czerwca w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni odbył się XI Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym połączony z VI Pucharem Świata. Oprócz zawodników i zawodniczek z całego kraju w Pucharze Polski wzięła udział 9-cio osobowa ekipa gnieźnieńskiej Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ.

Nasze miasto i klub reprezentowali: Natalia Szuba,Julia Zbierska, Jakub Zbierski, Krystian Brzóstowicz, Jakub Kowalczyk,Mateusz Błażykowski, Albert Chudy, Łukasz Przybylski i Wojciech Franek. Gnieźnieńscy zawodnicy nie wrócili z Gdyni z pustymi rękami. Troje z nich wywalczyło miejsca na podium a Jakub Zbierski w swojej kategorii wywalczył Puchar Polski. Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników SAMURAJA:

I miejsce i Puchar Polski w kata indywidualnym chłopców 8-9 lat 9-7 kyu (czytaj: dziewiąte siódme kju) zdobył Jakub Zbierski

III miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 8-9 lat 9-7 kyu wywalczyła Julia Zbierska

III miejsce w kata indywidualnym chłopców 10-12 lat 6-4 kyu wywalczył Wojciech Franek

Jest to duży sukces dla tych młodych zawodników na początku ich kariery w tej pięknej dyscyplinie sportu. Nasi zawodnicy mieli okazję podziwiać również najlepszych zawodników świata biorących udział w VI Pucharze Świata który został rozegrany w sobotę podczas przerwy w rozgrywaniu konkurencji Pucharu Polski.

Ogromne podziękowania dla Senseia Andrzeja Zarzecznego i Senseia Andrzeja Lewandowskiego za przygotowanie do zawodów.