Sukcesy Stelistek w seniorkach i juniorkach

2009-09-21

W sobotę i niedzielę odbywały się kolejne Wojewódzkie Turnieje w tenisie stołowym, tym razem w kategorii seniorów i juniorów. W Poznaniu , gdzie na starcie stanęła rekordowa liczba ponad  stu czterdziestu seniorów, prym w kategorii kobiet wiodły zawodniczki „Stelli Niechan” Gniezno. Wygrała nowo pozyskana Oktawia Karkoszka pokonując w finale koleżankę klubową Paulinę Klimas 3:1. Tym samym uzyskała awans do finałów ogólnopolskich w Rudzie Śląskiej, podobnie jak z limitu PZTS inna Stelistka Monika Perzyna. Wśród mężczyzn całą rywalizację wygrał niespodziewanie wychowanek „Stelli” gnieźnianin Jarosław Maćkowiak, aktualnie reprezentujący barwy „Krotosz’ Krotoszyn.

W Luboniu na nowej pięknej hali rozegrano turniej juniorów z udziałem ponad stu dwudziestu zawodników. W tym turnieju startowało, aż trzynastu zawodników” Stelli Niechan” Gniezno. Bardzo dobrze zaprezentowały się  dziewczyny.  Drugie miejsce zajęła Sara Operman ulegając dopiero w finale Joannie Drygas LKTS Luboń 1:3.

Trzecie miejsce zajęła Sandra Różak, czwarte Hanna Poradka, a szóste Magda Wysocka . Wszystkie cztery zawodniczki gnieźnieńskie zakwalifikowały się do półfinałów Turnieju Ogólnopolskiego w dniu 4 października. Wśród chłopców na pochwałę zasługuję ambitna gra Michała i Jakuba Nowaka , którzy awansowali do finału turnieju pocieszenia zajmując 17 i18 miejsce.

Za tydzień w sobotę 26 września o godzinie 16.00 w hali II LO w Gnieźnie rozegrany zostanie inauguracyjny mecz I ligi pomiędzy „Stellą Niechan” a GLKS Nadarzyn.

W niedzielę natomiast w Niechanowie, swoje zmagania będą mieli najmłodsi  w turnieju wojewódzkim żaków. Liczymy również na dobra grę naszych zawodników.