Sukcesy Stelistek w Luboniu

2010-09-05

W niedzielę 5 września w nowoczesnej hali w Luboniu odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów. Na starcie przy pingpongowych stołach stanęło ponad 140-stu zawodniczek i zawodników.

Rewelacyjnie wypadły zawodniczki Stelli Niechan Gniezno. Wygrała nowo pozyskana Magdalena Górowska pokonując min.: w półfinale Anitę Jaworską z LKTS Luboń 3:0 i w finale swoją koleżankę klubową Paulinę Klimas 3:0. Szczególnie właśnie w grach półfinałowych i finale widać było klasę i doświadczenie Górowskiej. Tym samym zapewniła sobie awans do finałów Ogólnopolskich w Nowej Rudzie w dniach 2-3 październik. Oprócz Górowskiej wcześniej start w tych zawodach zapewniła sobie również Natalia Bąk.

Na pochwałę podczas turnieju w Luboniu zasłużyły sobie młode inne zawodniczki z Gniezna : Magdalena Wysocka zajmując 5-te miejsce i Sara Operman- 6-te miejsce. Wśród mężczyzn zwyciężył Zbigniew Kaczmarek z Trasko Ostrzeszów.

Nasi młodzi chłopcy: Michał Nowak, Krystian Chmielewski, Jakub Nowak i Mateusz Zamiara walczyli dzielnie z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale nie awansowali do turnieju głównego.