Sukcesy gnieźnieńskich szachistów

2010-06-13

Nie próżnują szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy z powodzeniem biorą udział w licznych turniejach, zarówno indywidualnych jak i drużynowych. W minioną niedzielę, 6 czerwca czterech reprezentantów Grodu Lecha wybrało się na doroczne Mistrzostwa Wągrowca w Szachach Błyskawicznych. W gronie 23 zawodników z klubów północnej Wielkopolski nasi szachiści spisali się bardzo dobrze. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zawodnik Chrobrego Mirosław Sobczak, który zgromadził 14,5 punktów z 15 partii. Jego koledzy klubowi Rafał Nowak i Kazimierz Kujawski zdobyli po 9,5 punktów, plasując się odpowiednio na 6 oraz 7 miejscu, zaś Szymon Banach po zdobyciu 8,5 punktów był 9 i triumfował w klasyfikacji juniorów do lat 18.

Tymczasem od 8 do 12 czerwca b.r. drużyna Ludowego Klubu Sportowego Chrobry przebywała w Mielnie, uczestnicząc w 52 Ogólnopolskim Finale Turnieju o „Złotą Wieżę”. Jest to jedna z najstarszych i jednocześnie najbardziej masowych imprez szachowych w naszym kraju, która stanowi oficjalne Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. W skład czteroosobowego zespołu wchodzi dwóch seniorów, junior oraz kobieta. W silnej stawce 29 drużyn ekipa Chrobrego wywalczyła bardzo dobre, piąte miejsce. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Łukasz Bardeli 5,5 z 9 partii, Andrzej Józefczak 2 (z 4 partii), Szymon Banach 3 (9), Jagoda Gołek 8 (9), która jednocześnie uzyskała indywidualną nagrodę za wywalczenie drugiego miejsca na szachownicy kobiecej oraz rezerwowy Mirosław Sobczak 3,5 (5). Mistrzostwo zdobyła drużyna LKSZ Czarna, wyprzedzając zespoły K.Sz. „Jawena Hańcza” Suwałki oraz UKS Radków.