Szamotuły zdobyte przez juniorów starszych Mieszka

2009-11-15

W znakomitych humorach udadzą się na przerwę zimową juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Podopieczni Pawła Bartkowiaka na ostatni jesienny pojedynek udali się do Szamotuł, by zmierzyć się z Młodzieżową Szkółką Piłkarską Szamotuły.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze, prowadzeni przez byłego asystenta Leo Beenhakkera, a  mianowicie Andrzeja Dawidziuka.

W pierwszej połowie przewagę posiadali gospodarze, ale tak naprawdę ani razu poważnie nie zagrozili bramce bardzo pewnie broniącemu Jakubowi Kosmowskiemu.  Druga połowa należała już tylko do biało-niebieskich. W 50 min. Dawid  Sadowski, po nieporozumieniu obrońców z Szamotuł, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale ten pojedynek tym razem  przegrał. Pięć minut później gnieźnianie prowadzili już 1:0. Marcin Nowak otrzymał piłkę od Dawida Sadowskiego i w swoim stylu pokonał bramkarza z Szamotuł strzałem z 20 metrów. W 74 minucie tym razem Marcin Nowak znakomicie dograł piłkę do Dawida Sadowskiego, który po raz drugi już nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i mieszkowcy prowadzili już 2:0. Zaskoczenie na ławce trenerskiej Szamotuł było ogromne. Nadzieje na punkty dla gospodarzy dała bramka w 80 min. na 1-2, ale ostatnie słowo w tym emocjonującym pojedynku należało do Dawida Sadowskiego. W 90 min. kolejne nieporozumienie obrońców i bramkarza gospodarzy , z zimną krwią wykorzystał jeden z bohaterów tego pojedynku.

Jednak tak naprawdę bohaterami byli wszyscy piłkarze Mieszka Gniezno, którzy pokazali, jak wygrywać z teoretycznie silniejszym rywalem. Na szczególne słowa uznania zasłużył Marcin Nowak, uznany przez trenerów obu ekip najlepszym zawodnikiem na boisku. Jako ciekawostkę można podać, że w barwach zespołu z Szamotuł zagrało trzech wychowanków Mieszka: Zych, Zajkowski i strzelec bramki Ławniczak, a czwarty Jaworski nie grał z powodu kontuzji.
Teraz juniorów Mieszka czeka przerwa zimowa, a na boiska powrócą w drugiej połowie marca 2010 roku.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Kosmowski:- Sobczak ( 65 Tomala ), Kaczmarek, Bogucki H.,  Romel,:-  Świdzinski ( 55 Hildebrański) , Szymański,   Nowak, Golanowski ( 75 Matuszak ), Staszewski ( 46 Wiśniewski ) - Sadowski